Google+ Legendarny magazyn „Dragon” w Internet Archive | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Legendarny magazyn „Dragon” w Internet Archive

Ponad trzysta numerów magazynu „Dragon” (znanego też jako „The Dragon” lub „Dragon Magazine”), poświęconego grze „Dungeons & Dragons”, dostępnych jest w formacie elektronicznym w publicznym archiwum serwisu Internet Archive.

Internet Archive to strona zajmująca się gromadzeniem publicznie dostępnych w Internecie danych. Do najbardziej znanych funkcjonalności strony należy Wayback Machine, dzięki której możecie między innymi zobaczyć zawartość stron internetowych w różnych latach ich istnienia.

Magazyn „Dragon” wydawany był od 1976 roku przez wydawnictwo TSR (Tactical Studies Rules), potem został przejęty przez Wizards of the Coast (a także na kilka lat przez Paizo Publishing) i jest obecnie wydawany w ramach subskrybcji „D&D Insider”.

Magazyn poświęcony jest grze fabularnej „Dungeons & Dragons” oraz grom na mechanice D20.

Archiwum z magazynami „Dragon” w formacie elektronicznym (PDF, epub) znajdziecie na stronie Internet Archive.


Dowiedz się więcej:


Dragon

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).