Google+ Eksploracja i bitwy w „D&D Next” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Eksploracja i bitwy w „D&D Next”

Mike Mearls, główny projektant „D&D Next”, w swoim najnowszym artykule na stronie Wizards of the Coast omówił zawartość kolejnej paczki dla playtesterów.

W poprzedniej paczce znalazła się klasa Barbarzyńcy (Barbarian). Po pierwszych uwagach playtesterów twórcy przyjrzą się bliżej zarówno tej klasie, jak porównywanemu do niej Wojownikowi (Fighter).

W kolejnej paczce można się spodziewać reguł i porad dotyczących eksploracji dziczy oraz podziemi, a także prędkości bohaterów i wynikających z niej zależności.

Ponadto w paczce znajdą się też wskazówki dotyczące prowadzenia bitew i dużych starć.

Szczegóły na stronie wydawnictwa.

Śledzących postępy nad stworzeniem nowej edycji „Dungeons & Dragons” powinien zainteresować nowy artykuł z serii „Q&A”, w którym omawiane są między innymi kwestie obecności w jednej grupie bohaterów stworzonych za pomocą podstawowej i standardowej mechaniki „D&D Next”.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.