Google+ DriveThruCards – karty w druku na żądanie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

DriveThruCards – karty w druku na żądanie

Jeszcze tego stycznia ruszy DriveThruCards, nowa propozycja OneBookShelf, grupy do której należą zarówno DriveThruRPG, jak i RPGNow.

DriveThruCards będzie oferowało pełne gry karciane, niestandardowe talie kart, kolekcjonerskie gry karciane, a także różne inne produkty karciane. Wszystko w wysokiej jakości druku na żądanie.

W projekt zaangażowanych jest ponad 800 różnych wydawców, od dużych i znanych na rynku gier od dawna, po małych i innowacyjnych.

DriveThruCards na początku oferować będzie możliwość druku jedynie kart w formacie pokerowym (2.5” x 3.5″). Ale już zapowiedziano wprowadzenie kolejnych formatów.

Na sprzedaży w DriveThruCards wydawcy będą zarabiać 70% z marży produktu. W przypadku, gdy wydruk kart będzie kosztować 4,80 dolara, a cena sprzedaży wynosić 12,00 dolarów, wydawca otrzyma 5,04 dolara. W przypadku, gdy wydawca będzie oferować dane produkty także poprzez inne kanały dystrybucyjne, zarobek wyniesie 65% z marży produktu.

Więcej informacji o warunkach współpracy otrzymacie pisząc do Briana Petkasha (brian@onebookshelf.com) lub Steve’a Wiecka (stevew@onebookshelf.com).

DriveThruCards znajdziecie pod tym adresem.

Jak wyglądają wydrukowane karty oraz komentarz projektanta, Louisa Portera Jr., możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Moje trzy grosze – Jacek „Darken” Gołębiowski

Najpierw druk cyfrowy odmienił oblicze gier fabularnych, umożliwiając wydruk małych partii podręczników. Potem doszło do sytuacji, kiedy opłacalne stało się drukowanie nawet pojedynczego egzemplarza w formie druku na żądanie. Teraz dostajemy nową możliwość w postaci kart na żądanie. Wystarczy opracować grafiki kart, przygotować je do druku i oczywiście stworzyć z nich grę, która może zainteresować potencjalnych nabywców. Dla klienta oznacza to szerszą ofertę gier, może też jednak spowodować zupełne przetasowanie rynku. Skoro teraz będzie można zamawiać w sklepie pojedyncze elementy gry karcianej, to może za jakiś czas zamówimy w taki sam sposób całe gry planszowe, z takimi elementami jak figurki czy żetony?

Sprowadzając gry karciane i gry fabularne do jednego mianownika, możemy zauważyć jedno. Skoro wydawca nie musi drukować gier, nie musi się też zajmować dystrybucją, nie musi zamrażać tak dużych pieniędzy w produkcie stojącym w magazynie. Nie musi płacić kilku pośrednikom po drodze. Tyle w teorii. Nie zastąpi się w ten sposób sklepów, które aby obsłużyć klienta, muszą mieć towar pod ręką. Jednak rodzące się możliwości to prawdziwa gratka dla bardziej obeznanego w grach użytkownika, ponieważ będzie miał dostęp do większej liczby tytułów i nigdy nie zazna sytuacji, w której towar został wyprzedany.

Złą stroną zmian będzie zalew tytułów nijakich i złych, które z powodu swojej jakości nie zostały wydane wcześniej. Tym bardziej potrzebni będą dobrzy recenzenci gier, by oddzielić ziarno od plew.


Dowiedz się więcej:


DriveThruCards

DriveThruRPG

OneBookShelf