Google+ Rok Shadowruna: Piąta edycja gry zapowiedziana | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rok Shadowruna: Piąta edycja gry zapowiedziana

Dzień 21. grudnia 2012 to początek Szóstego Świata, settingu gry fabularnej Shadowrun. W związku z tym wydawnictwo Catalyst Game Labs przedstawiło szerokie plany wydawnicze na rok 2013 i 2014.

Na wiosnę 2013 roku pojawi się gra karciana Shadowrun: Crossfire, natomiast w lecie pojawi się piąta edycja gry fabularnej Shadowrun. Gra oferować ma mroczniejszy klimat i uproszczone zasady. Pod koniec roku pojawi się taktyczna gra bitewna Shadowrun: Sprawl Gangers, a na wiosnę 2014 gra planszowa Shadowrun: Hostile Takeover, w której gracze wcielą się w rolę korporacji walczących o władze nad Seattle. W 2014 roku pojawią się także dwie gry na komputery Shadowrun Returns i Shadowrun Online.

Informacje o grach można śledzić na stronie Shadowrun Universe.


Dowiedz się więcej:


Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.