Google+ Przyszłość Fate Core ujawniona! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Przyszłość Fate Core ujawniona!

Wydawnictwo Evil Hat Productions ujawniło szczegóły zbiórki funduszy na wydanie systemu Fate Core, która ruszy już na początku grudnia na Kickstarterze.

Już pierwszego dnia zbiórki wydawnictwo zamierza udostępnić darmową, nie zawierającą ilustracji wersję podręcznika Fate Core. Zbiórka ma potrwać 60 dni.

Po zakończeniu zbiórki, na wiosnę wydawnictwo udostępni gotowy PDF w pełnej wersji w modelu „Zapłać ile chcesz” (łącznie z możliwością otrzymania PDF za darmo), a także w wersji w druku w miękkiej oprawie poprzez różne kanały dystrybucyjne.

Fate Core zostanie wydane na licencji Open Gaming License.

Szczegóły na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.

Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.