Google+ Konkurs na Bohatera Neuroshimy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Konkurs na Bohatera Neuroshimy

Trwa konkurs na opis bohatera z okładek dodatków Bohater do gry fabularnej Neuroshima.

Szczegóły na stronie wydawnictwa Portal.

Konkurs potrwa do 28 listopada.

Zadanie polega na napisaniu, co to właściwie za bohater. Nie krępujemy Was formą: może to być regularny opis Bohatera Niezależnego lub jedynie krótka fabularna scenka, anegdota, mikropowiadanko lub zahaczka przygody. Cokolwiek, co tylko uznacie, że najlepiej odda ducha kultowej postaci. Narzucamy jedynie limit objętości (maksymalnie 6 tysięcy znaków, oczywiście licząc ze spacjami)  oraz termin (prace przyjmujemy do 28 listopada).

Pliki w formacie .txt lub .doc prosimy przesyłać na adres szyma@wydawnictwoportal.pl. Ważne, by treść pracy poprzedzały Wasze dane kontaktowe.

Zwycięzca otrzyma pachnący farbą egzemplarz „Bohatera Maxx” w tym samym tygodniu, gdy opuści on drukarnię. Będziemy mieli także dla niego oraz laureatów II i III miejsca pakiet portalowych gadżetów i upominków. Wszystkie zwycięskie i wyróżnione prace opublikujemy na łamach Gwiezdnego Pirata.


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.