Google+ Oprawa graficzna w nowym Designers & Dragons | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Oprawa graficzna w nowym Designers & Dragons

Daniel Solis, odpowiedzialny za logotypy w nowej, wielotomowej edycji Designers & Dragons, pełnego kompendium wiedzy o historii branży RPG, na blogu pisze o swojej pracy.

Daniel Solis to znany twórca gier indie, autor między innymi Happy Birthday, Robot! czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, a także grafik, który pracował przy takich tytułach jak: Reign, Delta Green, Freemarket, Shelter in Place, Houses of the Blooded czy Lacuna.

W opublikowanym na swoim blogu wpisie przedstawia etapy pracy nad nowym logotypem oraz innymi elementami graficznymi, które zostaną wykorzystane w nowej edycji Designers & Dragons.

Premiera książek przewidziana jest na pierwszą połowę 2013 roku.


Dowiedz się więcej:


Daniel Solis

Designers & Dragons

to pełne kompendium wiedzy o historii ponad 60 wydawnictw i ich linii wydawniczych począwszy od roku 1974 aż do dnia dzisiejszego. Informacje zebrano z setek wywiadów, artykułów, które pojawiały się w ciągu wielu lat.

Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.