Google+ Nova Praxis – transhuman science-fiction na FATE | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nova Praxis – transhuman science-fiction na FATE

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka funduszy na wydanie Nova Praxis, gry fabularnej w konwencji transhuman science-fiction opartej na mechanice FATE.

Nova Praxis to gra fabularna w konwencji hard science-fiction, skupiająca się na kwestiach transhumanizmu oraz społeczeństwa post-deficytowego.

Gra wykorzystuje dostosowaną do niej mechanikę Strands of Fate, zmodyfikowaną wersję mechaniki FATE.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 30 dni. Podręcznik w PDF dostępny jest przy wsparciu $15.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Fate

Uniwersalna mechanika powstała na bazie mechaniki Fudge około 2001 roku, sukcesywnie rozwijana, najpierw jako darmowy projekt, a następnie w ramach wydawnictwa Evil Hat Productions. Kolejne, różne warianty mechaniki Fate posłużyły do stworzenia odnoszących międzynarodowe sukcesy gier takich jak: "Dresden Files", "Spirit of the Century" czy "Diaspora".

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Strands of Fate

  • Już trzeci raz widzę tę grafikę – kiedyś na jakimś serwisie z grafikami (nie pamiętam gdzie), potem w Robotice (str. 147), teraz Fate… Ciekaw jestem jak wygląda sprawa autorstwa przy wielokrotnym komercyjnym użyciu?

  • Taa. Ta grafika jest dosyć popularna. I wiele innych tego autora.

    Sprawdź jego portfolio na DeviantArt (http://andreewallin.deviantart.com/gallery/).

    A grafika nosi nazwę Jane (http://andreewallin.deviantart.com/gallery/?offset=24#/d1y6yh4).

    Co do praw autorskich, to dopóki autor daje zgodę, to chyba wszystko jest w porządku.

  • Kolejny trashumanistyczny eRPeG – ciekawe tylko jak bardzo innowacyjny w stosunku do Eclipse Phase. Z opisu wynika że ma być bliższy Gasnącym Słońcom, gdzie jest jedno międzygalaktyczne imperium ludzi podzielone na Domy czy Gildie. Na razie trochę za mało informacji by wyrokować, choć nie przepadam za mechaniką FATE…