Google+ Nibykonkurs XIX: Reaktywacja | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nibykonkurs XIX: Reaktywacja

Już za niecałe dwa tygodnie, 16 października, ruszy kolejna, XIX edycja Nibykonkursu, czyli zabawy polegającej na napisaniu gry fabularnej w ciągu zaledwie tygodnia.

Nibykonkurs to zabawa powstała w 2005 roku z inicjatywy Kamila ‚ja-prozaca’ Węgrzynowicza, której celem jest zmotywowanie twórców gier autorskich do pisania. Zabawa inspirowana jest takimi zachodnimi konkursami jak Game Chef czy 24 Hour RPG.

Dotychczas odbyło się 18 edycji Nibykonkursu, na które powstało 97 różnych gier. Pełną listę znajdziecie na stronie: http://nibykonkurs.wikidot.com/dotychczasowe-edycje

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w ciągu tygodnia napisać kompletną (grywalną!) grę fabularną, nawiązującą do dwóch z trzech haseł, wylosowanych przez prowadzącego konkurs.

Hasła zostaną podane 16 października o 17:00 na forum autorskim w wyróżnionym wątku.

Grę należy opublikować w ogólnodostępnym miejscu do 23 października (znowu do 17:00).

Finaliści zostaną wyłonieni 30 października przez głosowanie i oceny samych uczestników zabawy. Spośród finalistów, znowu dzięki recenzjom i ocenom uczestników konkursu, zostanie wyłoniony zwycięzca.

Ogłoszenie wyników nastąpi 7 listopada.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nibykonkursu.

Jeżeli korzystacie z serwisu Facebook, możecie dołączyć do wydarzenia i być na bieżąco z konkursem.


Dowiedz się więcej:


Nibykonkurs

to inicjatywa powstała w 2005 roku, której celem jest zmotywowanie twórców gier autorskich do pisania. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w ciągu tygodnia napisać kompletną grę fabularną, nawiązującą do dwóch z trzech haseł, wylosowanych przez prowadzącego konkurs.