Google+ Game Smiths LLC wkracza na rynek wydawniczy! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Game Smiths LLC wkracza na rynek wydawniczy!

Współtwórca Pathfindera, Hank Woon, przy wsparciu takich znanych twórców jak Lou Prosperi, Jeff Laubenstein czy Wayne Reynolds, otworzył nowe wydawnictwo RPG.

Game Smiths LLC już niedługo zadebiutuje na Kickstarterze z projektem: nowym systemem RPG (N.R.G. System) i nowym settingiem (The Saga of Dragon Star), przeznaczonym zarówno na mechaniki N.R.G. oraz na mechaniki Savage Worlds i Pathfinder.

W planach wydawnictwa znajdują się także settingi The Legends of Sinbad oraz The Chronicles of Abakan.

Szczegóły projektu zostały opublikowane na miesiąc przed wystartowaniem na Kickstarterze.

„Nasze wydawnictwo stawia przede wszystkim na zaangażowanie społeczności. Ogłaszamy projekt wcześniej, aby zebrać opinie na temat naszych propozycji, tak by ostateczna wersja była najbardziej korzystna dla wspierających.” – mówi Hank Woon, główny edytor i CEO wydawnictwa.

Hank Woon, który na co dzień jest scenarzystą (dwa filmy w dorobku) oraz pracownikiem The Pokémon Company International, na rynku wydawniczym gier fabularnych tworzy już od ponad dekady. W jego portfolio znajduja się takie tytuły jak Pathfinder RPG Core Rulebook, Earthdawn Third Edition, Warpath, Dungeon Magazine czy Kobold Quarterly, a także dwie powieści osadzone w świecie Earthdawna.

Wayne Reynolds tworzył ilustracje do takich gier fabularnych jak Dungeons & Dragons, Pendragon czy Rolemaster, a także do gry karcianej Magic: The Gathering.

Projekt na Kickstarterze wystartuje w poniedziałek, 12 listopada i potrwa do 14 grudnia.

W ramach projektu przygotowano ciekawe nagrody dla wspierających, a także kilka innowacyjnych rozwiązań w kwestii osiągania kolejnych celów finansowych zbiórki.

Po osiągnięciu odpowiedniej kwoty mechanikę settingu na Savage Worlds zaprojektuje sam Shane Hensley.

Więcej informacji o Game Smiths LLC i ich projekcie, a także materiały związane z systemem N.R.G. (w tym mechanika w wersji Beta oraz przykładowa przygoda) znajdziecie na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Game Smiths LLC

N.R.G.

The Chronicles of Abakan

The Legends of Sindbad

to setting Savage Worlds, w którym gracze wcielają się w członków załogi statku zmierzającego na nieznane wody w poszukiwaniu niesamowitych przygód i starożytnych skarbów.

The Saga of Dragon Star