Google+ Powstanie film dokumentalny o Dungeons & Dragons | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Powstanie film dokumentalny o Dungeons & Dragons

W serwisie Kickstarter udało się zebrać odpowiednią kwotę na stworzenie filmu dokumentalnego o początkach i historii gry fabularnej Dungeons & Dragons.

Film realizowany będzie przez grupę filmowców, będących również graczami RPG. Na nagraniu znajdą się wywiady z ekspertami, osobami pamiętającymi czasy powstawania gry, a także archiwalne materiały wideo z różnych źródeł.

Premiera filmu przewidziana jest na rok 2014, czyli 40-lecie pierwszego wydania gry Dungeons & Dragons.

Zbiórka funduszy potrwa jeszcze 3 dni.

Szczegóły w serwisie Kickstarter oraz na stronie projektu.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.