Google+ Pomóż stworzyć narzędzia RPG na smartfony | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Pomóż stworzyć narzędzia RPG na smartfony

W serwisie Kickstarter trwają zbiórki pieniędzy na stworzenie aplikacji wspomagających granie w gry fabularne.

Dragons Gameboard to aplikacja na telefony komórkowe z systemem iOS lub Android, która zastąpi siatki bitewne. Dzięki połączeniu Wi-Fi gracze będą mogli kontrolować poruszanie się swoich postaci po wirtualnej mapie bitewnej, która będzie mogła być także wyświetlana na ekranie komputera lub telewizora. Aplikacja obsłuży do 16 graczy.

Zbiórka potrwa jeszcze 34 dni.

HazzaH to aplikacja na urządzenia iPhone oraz iPad (planowana jest też wersja na urządzenia z systemem Android), będąca kompletnym zestawem narzędzi do prowadzenia gry. Korzystając z aplikacji, gracze stworzą swoje postaci oraz reprezentujące ich wirtualne figurki, którymi będą mogli sterować na mapie 3d, wykreowanej przez mistrza gry. Aplikacja będzie miała także wbudowany chat.

Zbiórka potrwa jeszcze 27 dni.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.