Google+ „Stalowa Policja na wszystkich kanałach” – felieton Rafała Szymy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Stalowa Policja na wszystkich kanałach” – felieton Rafała Szymy

Na stronie wydawnictwa Portal opublikowano felieton Rafała Szymy. Autor zwraca uwagę na wzrost popularności Stalowej Policji oraz zapowiada nowy dodatek do Neuroshimy. 

Tekst ukazuje ewolucję jaką przeszła frakcja Stalowych Policjantów – od krótkiego tekstu w podręczniku głównym Neuroshimy do pierwszoplanowych bohaterów dodatków do Hexa czy Tacticsa.

Rafał „Multidej” Szyma w swoim felietonie zapowiedział również kolejny dodatek do Neuroshimy, a zarazem kolejny już podręcznik dedykowany głównie graczom. Po Bohaterach do kwadratu czy sześcianu i Łowcy Mutantów/Zabójcy Maszyn nadszedł czas na Bohatera Maxx.

Póki co, o zawartości suplementu wiadomo niewiele, ale można się domyślać, że podobnie jak poprzednie dodatki dla graczy, będzie to zbiór przydatnych tekstów, które poszerzą możliwości bohaterów. Już wiadomo, że w Bohaterze Maxx nie zabraknie miejsca dla Stalowej Policji.


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.