Google+ Pięć scenariuszy do Zewu Cthulhu na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Pięć scenariuszy do Zewu Cthulhu na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter trwa zorganizowana przez Pagan Publishing zbiórka pieniędzy na wydanie Bumps in the Night, zbioru pięciu przygód do Call of Cthulhu (Zew Cthulhu).

Przygody osadzone są w początku XX wieku. Choć napisane pod mechanikę Zewu Cthulhu, nie wykorzystują zawartej w systemie mitologii. Scenariusze skupiają się na stworzeniach z folkloru i legend.

Podręcznik zostanie wydany w miękkiej okładce, liczyć będzie 120 stron, a jego ilustrowaniem zajmą się Rick Sardinha, Heather Hudson, Samuel Araya oraz Rhonda Libby.

Choć cel finansowy został już osiągnięty, zbiórka trwać będzie jeszcze 28 dni. Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Pagan Publishing

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.