Google+ Strona po stronie: Współczynniki | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Strona po stronie: Współczynniki

Na stronie drugiej edycji Monastyru pojawił się kolejny raport Ignacego Trzewiczka. Tym razem najnowszy wpis autora gry dotyczy rozdziału pod tytułem Współczynniki.

Największą zmianą będzie zmniejszenie liczby współczynników o jeden, gdyż postanowiono połączyć Opanowanie i Wytrwałość w jeden Charakter. Zdecydowano również by zostawić Wiarę.

Wraz ze współczynnikami uległ zmianie proces ustalania ich wysokości podczas kreacji bohaterów Graczy. Teraz każdy będzie miał możliwość rozdysponować pewną pulę punktów pomiędzy współczynniki swojej postaci. Najniższy poziom danego współczynnika to 3, a najwyższy 10. Niektóre Pochodzenia mogą zwiększać limit do 11.


Dowiedz się więcej:


Monastyr

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.