Google+ Rebel Times #53 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rebel Times #53

Ze strony sklepu Rebel pobrać już można nowy, bardzo erpegowy, 53 numer magazynu Rebel Times.

Miłośników gier fabularnych powinny zainteresować:

  • recenzja A Song of Ice and Fire Roleplaying Pocket Edition, kieszonkowego wydania gry fabularnej osadzonej w świecie sagi George’a R. R. Martina.
  • piąta część artykułu Długa droga do Kadath (o odcieniach szarości w przygodach)
  • recenzja Black Crusade, gry fabularnej osadzonej realiach Warhammera 40,000, w której gracze wcielają się w wyznawców Chaosu – od zwykłych kultystów po Kosmicznych Marines.
  • artykuł o cechach charakterystycznych różnych wydań Dungeons & Dragons
  • recenzja Emerald Empire, dodatku do czwartej edycji Legend of the Five Rings (Legenda Pięciu Kręgów)

Magazyn można pobrać ze strony sklepu Rebel.


Dowiedz się więcej:


A Song of Ice and Fire

Gra fabularna fantasy na podstawie cyklu powieściowego George'a R.R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia” oraz serialu telewizyjnego „Gra o Tron”. Wydawcą jest Green Ronin Publishing. Po śmierci władcy Siedmiu Królestw rozpoczyna się bezpardonowa walka o sukcesję.

Black Crusade

to gra fabularna osadzona w uniwersum Warhammera 40 000, w której Gracze wcielają się w wyznawców Chaosu - od zwykłych kultystów po Kosmicznych Marines.

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

L5K

Rebel Times

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez fanów i przyjaciół sklepu REBEL.pl, poświęcony tematyce gier planszowych, karcianych oraz fabularnych.