Google+ Piątek z WotC #28 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #28

Także w pierwszym tygodniu nowego roku na stronie wydawnictwa Wizards of the Coast nie pojawiło się zbyt wiele materiałów do Dungeons & Dragons, tym razem większość z nich dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów.

Romancing the Stone Giant – Wstępniak do nowego numeru magazynu Dragon. Ogólnymi tematami w nim poruszonymi będą szlachta i romans, ale znajdzie się też miejsce dla kamiennych gigantów.

Art of Compression – Przykład pokazujący metody skrócenia dwóch sesji do trzech godzin gry.

Tylko dla subskrybentów:

D&D Love Stories –  Artykuł omawiający wykorzystanie miłości jako motoru napędowego gry.

Dungeon 197 Map Galleries – Galeria map magazynu Dungeon.

Dungeon 197 Art Galleries – Galeria ilustracji magazynu Dungeon.

Dragon 406 Art Galleries – Galeria ilustracji magazynu Dragon.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.