Google+ Cold City i Nagroda | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cold City i Nagroda

Na stronie wydawnictwa Portal opublikowano artykuł „Nagroda” autorstwa Ignacego Trzewiczka. Tekst przedstawia opcjonalne zasady rozwoju postaci dla gry Cold City.

Nowa mechanika opiera się na klasycznym elemencie gier fabularnych z Punktami Doświadczenia przyznawanymi po każdej sesji oraz na unikalnym, utrzymanym w klimacie Cold City patencie akt Bohaterów Graczy – teczek rozdawanych na każdym spotkaniu, które zawierają propozycje nagród jakie Gracze mogą otrzymać w zamian za PDki.

Cold City to gra fabularna typu INDIE autorstwa Malcolma Craiga, której wydawcą w Polsce jest wydawnictwo Portal. W CC gracze wcielą się w role agentów służb wywiadowczych państw, które okupują Berlin w roku 1950. Motywami przewodnimi gry są nazistowskie eksperymenty oraz walka wywiadów.


Dowiedz się więcej:


Cold City

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.