Google+ Piątek z WotC #27 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #27

Jak co tydzień, także i w tygodniu, w którym pożegnaliśmy październik i przywitaliśmy listopad na stronie wydawnictwa Wizards of the Coast pojawiły się nowe materiały przeznaczone do najnowszej edycji Dungeons & Dragons.

Rule-of-Three: 10/31/2011 – Tym razem odpowiedziano na następujące pytania: 1)Co spowodowało takie, a nie inne działanie mechaniki oznaczania? 2) Czemu pierwszy Monster Manual i Adventurer’s Vault poświęcają fabułę na rzecz mechaniki w tak dużym stopniu? 3) Co stało się z atutami rasowymi i czy planowane są atuty tego typu dla nowszych ras?

Feywild Items – Opis kilku przedmiotów z nadchodzącego dodatku Heroes of Feywild.

Getting the Most Out of the Rules – Porady na temat kreatywnego korzystania z podręczników.

Heroes of Feywild – Opis zawartości podręcznika.

Catapult – Artykuł, którego głównym celem jest uświadomienie czytelnikowi, że obowiązkiem MG jest tworzenie sytuacji zachęcających postacie do ryzyka i uświadomienie graczom, że z wielkim ryzykiem wiążą się wielkie nagrody.

Feywild Origin Stories –  Opis mechaniki zastępującej tła( backgrounds).

Tylko dla sukbsrybentów:

Bestiary: Flowers in the Darkness – Różne rodzaje kwiatów Shadowfell.

Dungeon #195 Map Galleries –  Galeria map ze 195 numeru magazynu Dungeon.

Dungeon #195 Art Galleries – Galeria ilustracji ze 195 numeru magazynu Dungeon.

Samurai and Yakuza – Dwa nowe character themes.

Rary the Traitor – Artykuł opisujący rzeczoną postać oraz Krąg Ośmiu.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.