Google+ Piątek z WotC #25 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #25

W drugim tygodniu października na stronie Wizards of the Coast pojawiła się garść nowych materiałów, z których część dostępna jest wyłącznie dla osób, które opłaciły subskrybcję.

Rule-of-Three: 10/10/2011 –  Kolejne trzy pytania i odpowiedzi. W tym tygodniu, pracownicy wydawnictwa Wizards of the Coast odpowiedzieli na następujące pytania: 1. Co stało się z artykułem poszerzającym wiedzę o thri-krinach? 2. Co spowodowało, że mistrzowsko wykonana broń i pancerze liczą się jako przedmioty magiczne? 3. Czy w tym roku odbędzie się Game Day?

Live Together, Die Alone –  Artykuł Monte Cooka przedstawiający najważniejszy dla autora aspekt D&D, czyli grę drużynową. Cook opisał w nim między innymi sposób na kreację klas dla ludzi, którzy chcą wspierać współgraczy.

Love Letter to Ed Greenwood – Artykuł, w którym autor zachwala sposób kreacji postaci Eda Greenwooda i mówi, który z elementów jest najlepszy. Jest to mianowicie sekret postaci.

White Dragon –  Prezentacja jednej z figurek, które pojawią się w Dragon Collector’s Set.

Tylko dla subskrybentów:

Secrets of the Ninja –  Opis jednego z archetypów klasy Assassin, czyli ninja.

Fringes of Kara-Tur –  Artykuł opisujący dwa nowe Character Themes, związane właśnie z obrzeżami Kara-Tur, czyli odpowiednika wschodu dla Zapomnianych Krain. Do dyspozycji graczy oddano: sohei oraz Hordelands nomad.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.