Google+ „Pathfinder” na szczycie sprzedaży RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Pathfinder” na szczycie sprzedaży RPG

Portal ICv2 opublikował TOP 5 najlepiej sprzedających się gier fabularnych drugiego kwartału 2011 roku.

Na pierwsze miejsce listy trafił „Pathfinder”, spychając „Dungeons & Dragons” na miejsce drugie. Na miejscu piątym pojawił się Shadowrun.

  1. „Pathfinder” (Paizo Publishing)
  2. „Dungeons & Dragons” (Wizards of the Coast)
  3. „Dark Heresy” / „Rogue Trader” / „Deathwatch” (Fantasy Flight Games)
  4. „Dragon Age” (Green Ronin Publishing)
  5. „Shadowrun” (Catalyst Game Labs)

Lista oparta jest na rozmowach z dystrybutorami, sprzedawcami i producentami gier fabularnych.

Źródło wieści: ICv2


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

ICv2

Strona internetowa oraz kwartalny magazyn "Internal Correspondence" swoją historią sięgający lat 80. ubiegłego wieku, poświęcony kulturze popularnej, w szczególności branży komiksów, gier, filmów, zabawek i książek.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.