Google+ KURYER KONKURSOWY SiP #3 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

KURYER KONKURSOWY SiP #3

Drugi fragment opisywał Anne Chevalier, zwaną Reri, znaną przede wszystkim z filmu Czarna Perła.

Rabat 15% w sklepie GRAmela oraz udział w finałowej dogrywce w niedzielę otrzymał Konrad Damn. Gratulujemy!

Czas na trzeci z fragmentów Sensacji i Przygody prezentowanych w ramach naszego konkursu KURYER KONKURSOWY SENSACJI I PRZYGODY.

Najsłynniejszym z Polaków związanych z Madagaskarem był oczywiście …, o którym, za sprawą Słowackiego, wciąż muszą w szkole czytać biedni uczniowie. Mniejsza z tym, że był raczej Węgrem bądź Słowakiem. Sam uważał się za Lechitę, co zupełnie wystarczy, by pojawił się tutaj, a być może i spełnił pewną rolę w naszej Sensacji i Przygodzie. Początkowo …, który miał za sobą epizod barski, zesłanie na Kamczatkę, brawurową ucieczkę na rosyjskim żaglowcu „Święty Piotr i Paweł” oraz wizytę w Japonii i na Formozie (Tajwanie), chciał w imieniu króla francuskiego zająć właśnie tę ostatnią wyspę. Ostatecznie na czele eskadry popłynął w kierunku Madagaskaru. W 1773 roku założył pierwszą francuską osadę – Louisburg (dzisiejsza Maroantsetra) i rozpoczął energiczną kolonizację wyspy. Powstawały nowe osady, zbudowano sieć dróg, osuszano malaryczne moczary – kolonia rozkwitała. Co dziwne, przez trzy lata swej działalności … utrzymywał w pełni przyjazne stosunki z autochtonami. Wyspę opuścił w wyniku działań zazdrosnych gubernatorów Reunion i Ile de France. Już w Europie dowiedział się, że król Ludwik nie jest zainteresowany ponownym przyjęciem go na służbę.

  • Odpowiedzi w konkursie przysyłajcie do nas korzystając z formularza kontaktowego na stronie.
  • W tytule e-maila napiszcie „SiP3”.
  • E-mail powinien także zawierać następujący tekst: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883).”

Kolejne fragmenty jutro!


Dowiedz się więcej:


Gry-Fabularne.pl

to portal informacyjny o papierowych grach RPG.

Sensacja i Przygoda