Google+ Kuźnia Gier na DDGF 2011 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kuźnia Gier na DDGF 2011

Wydawnictwo Kuźnia Gier w ramach akcji Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2011 przygotowało zarówno dla polskich, jak i zagranicznych fanów gry fabularnej Wolsung masę atrakcji.

Polskim fanom wydawnictwo udostępniło całą zawartość Przydatnika do Wolsunga, czyli: karty archetypów, podsumowanie zasad testów i konfrontacji, oraz listy akcji i manewrów specjalnych. Dodatkowo w pliku PDF znajdziecie Błyskawiczny Generator Scenariuszy Nadzwyczajnych: ostatnią deskę ratunku przed niespodziewaną sesją.

Dodatkowo wydawnictwo udostępniło fragment powstającego właśnie podręcznika opisującego Slawięopis Województwa Widlickiego (czyli wolsungowego odpowiednika Łodzi) w wykonaniu Jakuba ‚Erpegisa’ Osiejewskiego zilustrowany przez Mateusza ‚nighta’ Bielskiego.

Ponadto każdy kto do końca czerwca kupi w sklepie internetowym wydawnictwa podręcznik podstawowy do gry fabularnej Wolsung, może sobie wybrać jeden dowolny dodatek ZA DARMO! Natomiast kupując dowolny dodatek do Wolsunga dostaniecie w prezencie Przydatnik.


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.