Google+ Almanach Blogowy na DDGF 2011 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Almanach Blogowy na DDGF 2011

Z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych 2011, dzięki pomocy wielu osób skończony i udostępniony został Almanach Blogowy, czyli zbiór najlepszych tekstów Karnawału Blogowego z edycji od 1 do 12.

Teksty, które znalazły się w Almanachu Blogowym zostały wyłonione w drodze głosowania. Wszystkie poddano kilkukrotnej korekcie. Almanach Blogowy znajdziecie na blogu Gry Fabularne lub na stronie Karnawału Blogowego.

Czym jest Karnawał Blogowy RPG?

W czerwcu 2009 roku rozpoczął się Karnawał Blogowy RPG, który trwa po dziś dzień.

Idea Karnawału jest niezwykle prosta: osoba prowadząca Karnawał podaje temat dotyczący gier fabularnych, na który to wypowiadają się inni blogerzy. Zazwyczaj jest on na tyle rozległy, by nie ograniczać inwencji osób dzielących się w tej kwestii swoją opinią.

Po miesiącu, osoba inicjująca zabawę przekazuje pałeczkę innemu blogerowi i to on ma swobodę wyboru kolejnego tematu, przykładowo w pierwszym roku pojawiały się między innymi takie tematy jak: Przyszłość gier fabularnych, Ulubione realia, Modyfikacje zasad czy Dodatki.


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

Karnawał Blogowy RPG

to inicjatywa, która w Polsce pojawiła się w czerwcu 2009 roku. Zabawa jest prosta: osoba prowadząca zadaje temat dotyczący gier fabularnych, inni blogerzy natomiast na ten temat się wypowiadają. Po miesiącu pałeczka zostaje przekazana innej osobie, i to ona wymyśla kolejny temat Karnawału. Więcej informacji znaleźć można na stronie Karnawału Blogowego RPG: http://kbrpg.blogspot.com/