Google+ Portalowy tydzień fanów – kwiecień | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Portalowy tydzień fanów – kwiecień

Zgodnie z tradycją ostatni tydzień miesiąca w Wydawnictwie Portal to Tydzień fanów, czyli szereg atrakcji przygotowanych przez Portal specjalnie dla fanów gier fabularnych oraz planszowych.

W tym miesiącu przygotowano następujące atrakcje:

  • WTOREK: PortalRPG Audycja z poradami dla Mistrzów Gry nagrana przez zespół Portalu. Audycja powstaje w oparciu o pytania nadsyłane przez Mistrzów Gry i graczy z całej Polski – spośród nadsyłanych pytań wybierane są najciekawsze. a Portal na nie odpowiada.

    Audycja dostępna jest na stronie wydawnictwa Portal.

  • ŚRODA: Czat NS W środę odbędzie się spotkanie na Polczacie w pokoju Wydawnictwa Portal, na którym Rafał Szyma będzie opowiadał o tym jak powstawał najnowszy dodatek do Neuroshimy, czyli „PiS”. Można pytać o zawartość książki, o anegdotki z powstawania, o materiały, które się nie zmieściły i o różne inne sprawy związane z Neuroshimą. Czat odbędzie się o godzinie 20:00
  • CZWARTEK: Facebook prawdę ci powie! Od 10:00 do 17:00 spotkanie z fanami na Facebooku. Każda godzina będzie poświęcona innej grze Portalu – twórcy będą o nich plotkować, opowiadać o planach z nimi związanymi, opowiadać anegdoty związane z grami i odpowiadać na Wasze pytania związane z tymi grami.
  • PIĄTEK: Gwiezdny Pirat Ukoronowaniem tygodnia fanów będzie opublikowanie najnowszego, kwietniowego wydania miesięcznika Gwiezdny Pirat – magazynu tworzonego od fanów dla fanów – poświęconego grom fabularnym i planszowym. Na długi weekend majowy dostaniecie zastrzyk pozytywnej energii i różnych materiałów.

Dowiedz się więcej:


Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

tydzień fanów