Google+ Poniedziałek z DriveThruRPG #4 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Poniedziałek z DriveThruRPG #4

Jeśli myśleliście, że Poniedziałek z DriveThruRPG zniknął z naszej ramówki, to byliście w błędzie. Co prawda, cykl nie cieszy się zbytnią popularnością, jednak dopóki istnieje choć kilka osób zainteresowanych nowościami na DriveThruRPG/RPGNow, cykl na pewno będzie prowadzony.

A co w dzisiejszej odsłonie cyklu?

Sporo darmowych materiałów, dodatki do ICONS, setting do OD&D i kilka ciekawostek.

How to Run a Business in Your Game Setting

Lubicie elementy handlowe w grach fabularnych? Ten PDF powinien Was zainteresować. Z serii How to tym razem Avalon Games prezentuje opracowanie dotyczące handlu i elementów ekonomicznych w grach fabularnych.  Za 23 strony zapłacicie $4.99.

Nemesis

Gra fabularna w konwencji grozy, inspirowana mitami Cthulhu. Gra wykorzystuje prostą mechanikę One Roll. Wszystko, co potrzebne do gry znajdziecie na 52 stronach, za darmo.

Chronicles of Arax FAQ

Pod koniec marca informowaliśmy o paragrafowej grze Chronicles of Arax, teraz ukazał się PDF z najczęstszymi pytaniami dotyczącymi gry oraz odpowiedziami na nie, czyli tzw. FAQ. Oczywiście darmowy.

Icons Hero Pack 2

Icons Hero Pack 2 to zilustrowany przewodnik po 30 superbohaterach, którymi można zagrać lub spotkać w grze fabularnej ICONS. Koszt $7.95.

Do ICONS pojawiły się też kolejne PDFy z serii Wargames:

When Hot Chicks BLOW STUFF UP!

Niszcz, demoluj, wysadzaj w powietrze. Wszystko o materiałach wybuchowych – 32 strony. Suplement dla gorących kobiet… do wykorzystania w grze fabularnej HOT CHICKS: The Roleplaying Game. Kupicie za $5.95

Blackmarsh

Setting do Original Dungeons & Dragons. Może być wykorzystany jako rozszerzenie settingu, który juz prowadzicie. W środku znajdziecie opisy miejsc oraz miasta, wraz z zahaczkami na przygody. Liczący 24 strony PDF ściągniecie za darmo.

Woodland Warriors RPG

Korzystająca ze lekko zmodyfikowanej mechaniki Swords and Wizardry (dostępnej także w wersji polskiej za darmo) gra fabularna skierowana głównie do najmłodszych, ale grywalna też dla dorosłych. W Woodland Warriors RPG Gracze wcielają się w myszy, krety, jeże, wiewiórki, które muszą bronić swoich domów przed złymi i podstępnymi szczurami lub wydrami. Koszt $5.00.

Map of Berem Town

Mapa typowego miasteczka w świecie fantasy, wzorowanym na średniowieczu. Za darmo.


Dowiedz się więcej:


DriveThruRPG

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Icons