Google+ Cthulhu By Gaslight i Mythic Iceland zapowiedziane | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cthulhu By Gaslight i Mythic Iceland zapowiedziane

Wydawnictwo Chaosium zapowiedziało na lato wydanie dwóch nowych dodatków.

Cthulhu By Gaslight to reedycja settingu napisanego w 1986 roku, przenoszącego graczy w czasu Kuby Rozpruwacza, Sherlocka Holmesa, wiktoriańskiej Anglii. Nowa edycja zostanie rozszerzona o nowe materiały oraz dwa scenariusze. W podręczniku znajdzie się też mapa Londynu z 1890 roku. Przewidywany koszt settingu to $28.95.

Mythic Iceland to suplement do wykorzystania z mechaniką Basic Roleplaying, który przybliża graczom i Mistrzom Gry Islandię czasów Wikingów. Dodatek będzie liczył 304 strony, a jego przewidywany koszt to $34.95.


Dowiedz się więcej:


Basic Roleplaying

Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.