Google+ Piątek z WotC #9 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #9

W ciągu ostatniego tygodnia na stronie Wizards of the Coast pojawiło się trochę nowych materiałów, z których część dostępna jest wyłącznie subskrybentom.

Do przeczytania za darmo:

February and Beyond – Zapowiedzi i fragmenty różnych produktów, m. in. planszówki Wrath of Ashardalon, Legion of Gold czy Heroes of Shadow.

NBC Community Interview – Zapowiedź odcinka serialu, w którym żartuje się z Advanced Dungeons & Dragons.

Thinking Outside the Encounter – Steve Winter pisze o tym jak do tej pory wyglądały przygody z magazynu Dungeon i co ma pod tym względem zostać zmienione.

Dark Sun#2 – Druga z pięciu części pierwszego w historii komiksu, którego akcja rozgrywa się w settingu Dark Sun.

Dla subksrybentów:

Dragon 395 Art Galleries –  Galeria grafik z 395 numeru magazynu Dragon.

The Runecutter’s Ruin – Przygoda dla postaci na poziomach 8-10.

Windswept Lord –  Opcja dla krasnoludów będących kapłanami Korda.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.