Google+ Call of Cthulhu 7th Edition | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Call of Cthulhu 7th Edition

Wydawnictwo Chaosium podczas swoich seminariów na DunDraCon w San Franciso ogłosiło, że jeszcze w tym roku wyda siódmą edycje Call of Cthulhu.

Za bardzo prawdopodobną datę podano GenCon, czyli 4-7 sierpnia. Nowa edycja nie będzie wiele różniła się od szóstej (zarówno pod kątem layoutu oraz zasad), ale zostanie uzupełniona o nowe elementy z podręcznika Basic Roleplaying, na którego mechanice bazuje CoC.

Żródło: Forum Yog-Sothoth


Dowiedz się więcej:


Basic Roleplaying

Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.