Google+ Nowości od Mongoose: Robot, Wraith Recon, Abiding Book | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowości od Mongoose: Robot, Wraith Recon, Abiding Book

Wydawnictwo Mongoose Publishing poinformowało o wprowadzeniu do dystrybucji trzech nowości.

  • Book 9: Robot – dodatek o kontrolowaniu i budowaniu robotów w grze fabularnej Traveller.
  • Wraith Recon – nowy setting do RuneQuestII, w którym gracze wcielą się w członków specjalnych oddziałów, działających poza armią.
  • Abiding Book – dodatek do Gloranthy, opisujący Imperium Śródziemnomorskie (Middle Sea Empire) i praktykowaną tam magię.

Dowiedz się więcej:


Glorantha

Setting stworzony przez Grega Stafforda w roku 1975. Związany z grami fabularnymi "HeroQuest" i "RuneQuest". Klimat świata nawiązuje do epoki brązu, a po świecie wciąż wędrują bogowie i herosi zmieniający losy ludzi.

Mongoose Publishing

Runequest

to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji. Mechanika gry oparta jest na kości procentowej (K100) oraz systemie umiejętności. Gra charakteryzuje się dość szczegółowym podejściem do rozgrywania walki, której rezultat może mocno zależeć od podjętych decyzji taktycznych.

Traveller

to wydany po raz pierwszy w 1977 roku, klasyczny system science-fiction, w którym bohaterowie, podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy. Mechanika gry oparta jest na rzutach dwoma kośćmi K6.

Wraith Recon