Google+ RuneQuest – Vikings | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

RuneQuest – Vikings

Wydawnictwo Mongoose Publishing poinformowało na swojej stronie o wypuszczeniu w tym tygodniu na rynek dwóch nowych podręczników:

  • Kratas Adventures – zestaw scenariuszy do trzeciej edycji Earthdawna
  • Vikings – dodatek do drugiej edycji gry fabularnej RuneQuest, poświęcony skandynawskim żeglarzom, oparty zarówno na znanej historii, jak i wierzeniach i mitologii wikingów.

Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Mongoose Publishing

Runequest

to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji. Mechanika gry oparta jest na kości procentowej (K100) oraz systemie umiejętności. Gra charakteryzuje się dość szczegółowym podejściem do rozgrywania walki, której rezultat może mocno zależeć od podjętych decyzji taktycznych.