Google+ Skrót do R’lyeh gotowy, więc konkurs! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Skrót do R’lyeh gotowy, więc konkurs!

Wydawnictwo Portal ogłosiło na swojej stronie internetowej, że zakończyły się właśnie prace nad kolejnym tomem Almanachu MG – już wkrótce w wasze ręce trafi Skrót do R’lyeh Miłosza Brzezińskiego, legendarny przewodnik po meandrach grozy i tajemnicy, almanach, który przed laty odcisnął się w pamięci wszystkich Mistrzów Gry lubujących się w sesjach horroru. W książce znalazło się trzynaście odcinków cyklu. Więcej o książce znajdziecie na stronie Skrótu.

Z okazji premiery wydawnictwo Portal ogłosiło konkurs z nagrodami!

Zadanie konkursowe jest bardzo proste i skierowane – oczywiście do Mistrzów Gry lubiących prowadzić w klimatach grozy – należy przesłać na adres Portalu (neurocide@wydawnictwoportal.pl) sztuczki, triku, który na sesji pozwoli zbudować nastrój grozy.

Osoba, która prześle najciekawszy trik otrzyma podręcznik do Skrótu!

Termin nadsyłania prac mija w przyszłą środę, 21 lipca.


Dowiedz się więcej:


Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

Skrót do R’lyeh

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.