Google+ GRAmelowy kurier pełen niespodzianek! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

GRAmelowy kurier pełen niespodzianek!

Wydawnictwo GRAmel podczas kolejnej aktualizacji ogłosiło Szybkostrzelny Konkurs, organizowany we współpracy z serwisem Poltergeist, w którym zadaniem uczestników jest napisanie scenariusza krótkiej przygody, dla dowolnego systemu RPG. Nagrodami, jak można się spodziewać, są przede wszystkim podręczniki do polskiej edycji Savage Worlds.

Jak co tydzień, Wydawnictwo GRAmel poinformowało także, tym razem bardzo obszernie, o wydarzeniach i publikacjach, w kraju i na świecie, związanych z Savage Worlds. Na stronie wydawnictwa dowiecie się między innymi o:

  • niespodziance szykowanej przez wydawnictwo GRAmel na konwent Avangarda
  • kolejnych materiałach udostępnionych na stronie Dzikie Światy
  • nominacjach do nagród ENnie dla produktów związanych z Savage Worlds
  • tekstach, pomysłach, scenariuszach…

Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.