Google+ Zwycięzcy Origins Awards 2010 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwycięzcy Origins Awards 2010

Wyniki 36 edycji Origins Awards zostały ogłoszone.

W kategorii gier fabularnych zwycięzcą została gra Eclipse Phase, wydawnictwa Catalyst Game Labs. Pozostali nominowani to: Doctor Who, FantasyCraft,  Supernatural Roleplaying Game, A Song of Ice and Fire.

W kategorii dodatku do gry fabularnej zwyciężył Big Damn Heroes Handbook (Serenity RPG). Pozostali nominowani to: The Day After Ragnarok, Seattle 2072, Warriors & Warlocks, Weird War II.

Szczegóły na stronie Critical Hits.


Dowiedz się więcej:


Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Eclipse Phase

Gra fabularna science-fiction postapokaliptycznego transhumanizmu, konspiracji i horroru. Gracze wcielają się w agentów tajnej, niezależnej sieci bezpieczeństwa zwanej Firewall, której zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom ostatecznym – takim, które zagrażają istnieniu transludzkości: od wojen biologicznych, przez samoreplikujące się chmary nanorobotów, konflikty nuklearne, terrorystów z bronią masowego rażenia, ataki komputerowe, SI poza kontrolą, kontakty z kosmitami, czy cokolwiek co doprowadziłoby już zdziesiątkowaną transludzkość do zagłady. Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach procentowych.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.