Google+ Portal wyda Skrót do R’lyeh | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Portal wyda Skrót do R’lyeh

Na swojej stronie internetowej wydawnictwo Portal zapowiedziało wydanie w tym roku podręcznika Skrót do R’lyeh Miłosza Brzezińskiego. Jest to zbiór kultowych artykułów z magazynu Magia i Miecz poświęconych prowadzeniu Zew Cthulhu.  Skrót do R’lyeh z pozoru przeznaczony tylko dla fanów Zew Cthulhu, jest w rzeczywistości biblią dla Mistrzów Gry prowadzących gry z gatunku horroru. Skrót to kultowy, wspaniały cykl, ważny element historii w polskim świecie RPG, a zarazem świetny podręcznik z poradami dla MG prowadzących Kiedy Rozum Śpi, Cold City i inne gry horror.

Podręcznik będzie – podobnie jak w przypadku Jesiennej gawędy – opatrzony komentarzem Tomasza Z. Majkowskiego.  Ilustracje w podręczniku to mistrzowskie prace Huberta Czajkowskiego, który jak żaden inny grafik z Polsce kojarzony jest z Zew Cthulhu. Całość będzie wydana w standartowej formie dla naszych almanachów, czyli 128 stron w cenie 35,00 złotych. Premiera w wakacje.


Dowiedz się więcej:


Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

Skrót do R’lyeh

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.