Google+ Glorantha – The Second Age | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Glorantha – The Second Age

Wydawnictwo Mongoose Publishing poinformowało, że do dystrybucji w tym tygodniu trafią nowe podręczniki, w tym oczekiwany setting Glorantha do gry fabularnej RunequestII:

  • Glorantha – jeden z najstarszych settingów gier fabularnych. W podręczniku znajdziecie opisy kultury, historii i mitów każdej nacji w świecie Gloranthy, a także kolorowe mapki i ilustracje.
  • Monster Coliseum – czyli opisy bestii i różnych egzotycznych zwierząt zamieszkujących świat gry fabularnej Runequest, a także liczne zasady oraz dodatkowy sprzęt gladiatorski, czyli wszystko związane z prowadzeniem walki na arenie.
  • Reft Sector – opis nowego regionu w grze fabularnej Traveller, który mogą eksplorować postacie graczy.

RuneQuest to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji, teraz wydana ponownie przez wydawnictwo Mongoose Publishing.

Traveller to system science-fiction, w którym bohaterowie podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy.


Dowiedz się więcej:


Glorantha

Setting stworzony przez Grega Stafforda w roku 1975. Związany z grami fabularnymi "HeroQuest" i "RuneQuest". Klimat świata nawiązuje do epoki brązu, a po świecie wciąż wędrują bogowie i herosi zmieniający losy ludzi.

Mongoose Publishing

Runequest

to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji. Mechanika gry oparta jest na kości procentowej (K100) oraz systemie umiejętności. Gra charakteryzuje się dość szczegółowym podejściem do rozgrywania walki, której rezultat może mocno zależeć od podjętych decyzji taktycznych.

Traveller

to wydany po raz pierwszy w 1977 roku, klasyczny system science-fiction, w którym bohaterowie, podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy. Mechanika gry oparta jest na rzutach dwoma kośćmi K6.