Google+ Deutsche Cthulhu Convention | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Deutsche Cthulhu Convention

Trwają zapisy na niemiecki konwent poświęcony Cthulhu – Deutsche Cthulhu Convention odbywający się w Rieneck w Niemczech. Wstęp na imprezę, która trwa od 23-25 lipca, kosztuje 85 euro i obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie oraz wszelkie konwentowe atrakcje. DCC to oficjalna impreza pod patronatem wydawnictw Pegasus i Chaosium. Zapisy i wszelkie informacje (w tym i taka, że konwent odbywa się w najprawdziwszym zamku, Burg Rieneck) dostępne są na stronie imprezy.


Dowiedz się więcej:


Chaosium

Powstałe w 1975 roku amerykańskie wydawnictwo obecnie skupione na publikacji gier fabularnych. Do najbardziej znanych produktów należą gry "Call of Cthulhu", "Pendragon", "Nephilim" i mechanika Basic Roleplaying.

Cthulhu

Postać stworzona przez H. P. Lovecrafta jako istniejąca od milleniów potężna istota obecnie znajdująca się w uśpieniu, ale mogąca wpływać na ludzi. Jej przebudzeniu towarzyszyć będzie zagłada cywilizacji.

Pegasus

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.