Jak podłączyć telewizor do Internetu: najlepsze sposoby dla nowoczesnych i starych telewizorów

Pokaż treść

 1. Które telewizory można podłączyć do Internetu?
 2. Jak podłączyć telewizor do Internetu przez Wi-Fi?
 3. Jeśli telewizor jest wyposażony w sieć Wi-Fi
 4. Gdy telewizor nie ma sieci Wi-Fi
 5. Podłączenie bezprzewodowe za pomocą kabla LAN
 6. Podłączanie Internetu do starszych telewizorów
 7. Apple TV: Czym wyróżnia się to urządzenie
 8. Jak podłączyć telewizor LG?
 9. Jak podłączyć telewizor Samsung?
 10. Jak podłączyć telewizor Philips?
 11. Możliwe problemy i sposoby ich rozwiązywania

Chcesz oglądać na dużym ekranie co tylko chcesz, nie zaprzątając sobie głowy harmonogramem? Misja zakończona! Wystarczy tylko podłączyć telewizor do Internetu. Więcej informacji o tym, jak nawiązać połączenie i jak skonfigurować telewizor do Internetu, nawet jeśli nie masz modelu smart, znajdziesz w tym artykule.

Jakie telewizory mogę podłączyć do Internetu?

Z roku na rok jakość telewizorów jest coraz lepsza: lepsze kolory, wszechstronność i oczywiście wbudowana funkcjonalność. Obecnie praktycznie wszystkie nowoczesne modele telewizorów posiadają możliwość podłączenia do Internetu i funkcje Smart TV. Obecność modułów Wi-Fi i Smart TV można sprawdzić w instrukcji obsługi.

Często połączenie z Internetem odbywa się za pomocą kabla lub Wi-Fi. Niektóre modele łączą w sobie te dwie opcje i pozwalają użytkownikowi wybrać tryb połączenia. Jeśli posiadasz starą technologię ze złączami HDMI lub Tulip, nie przejmuj się. Jeśli lubisz i masz inteligentny dekoder, możesz podłączyć się do sieci. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak.

Jak podłączyć telewizor do Internetu przez Wi-Fi?

Połączenie z Internetem przez Wi-Fi jest możliwe, jeśli moduł DOTless jest już wbudowany w telewizor lub sprzęt obsługuje adapter DOTless USB.

Jeśli telewizor jest wyposażony w moduł Wi-Fi

Upewnij się, że router lub modem jest sprawny. Schemat połączeń wygląda następująco.

 • Wciśnij przycisk "Menu" na pilocie i wybierz "Storage".
 • Następnie przejdź do menu ustawień sieciowych, naciskając przycisk "Start".
 • Na ekranie pojawi się okno z listą dostępnych połączeń sieciowych. Wybierz bezprzewodowe połączenie Wi-Fi.
 • Na wyświetlaczu pojawi się okno szukające routera bez kropli i w ciągu kilku minut będziesz mógł aktywować swoje urządzenie.
 • Kliknij na swój router na liście i wprowadź klucz bezpieczeństwa (hasło), jeśli jest dostępny.
 • Po wprowadzeniu hasła telewizor zweryfikuje połączenie bezprzewodowe z siecią i wskaże pomyślne połączenie z Internetem.

Czasami automatyczne połączenie adresu IP może się nie udać. Jak w tym przypadku podłączyć Smart TV do Internetu? Adres IP należy wprowadzić ręcznie. W menu przejść do "IP Setting" (Ustawienia IP), wybrać opcję "IP Mode" (Tryb IP), a następnie "Manual" (Ręczny). Następnie należy ręcznie wprowadzić numery IP. Adres standardowy: 192.168.1.86. Wartości dla maski sieciowej to 255.255.255.0, dla punktu bramowego - 192.168.0.1., dla serwera DNS te same liczby - 192.168.0.1.

Aby zweryfikować połączenie, uruchom przeglądarkę i spróbuj wyszukać dowolne hasło.

Jeśli telewizor nie jest wyposażony w sieć Wi-Fi

Jak podłączyć mój stary telewizor do Internetu? Aby połączyć się z Internetem na starym telewizorze bez modułu Wi-Fi, potrzebny jest dodatkowy sprzęt. Jedną z najlepszych opcji jest adapter Wi-Fi lub Android box (set-top box). Pierwsza opcja jest odpowiednia dla Smart TV lub starszych modeli urządzeń z gniazdem HDMI. A pudełko pozwoli Ci podłączyć się do sieci, nawet do telewizora Twojej babci z "tulipanowymi" odbiornikami. Co to jest TV box? W zasadzie jest to małe plastikowe pudełko z płytą, procesorem, pamięcią i portami w środku. Wszystkie te mechansmy pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Przy wyborze "inteligentnego" dekodera należy pamiętać, że musi on posiadać porty HDMI lub inne pasujące do gniazd w telewizorze.

Kolejność podłączania dekodera jest następująca.

 • Podłącz telewizor i dekoder do gniazda zasilania. Naciśnij przycisk zasilania na odbiorniku TV lub użyj pilota, aby włączyć odbiornik TV.
 • Weź kabel HDMI (cinch) i podłącz jeden koniec do pudełka TV, a drugi do odpowiedniego złącza w telewizorze. Wyjścia HDMI są często oznakowane, a gniazda Tulip są pomalowane na różne kolory, co ułatwia instalację.
 • Naciśnij przycisk menu na pilocie zdalnego sterowania i wybierz źródło wejścia. Jeśli połączenie zostało wykonane przez HDMI, wybierz odpowiednią opcję.
 • Na ekranie pojawi się menu pudełka TV z możliwością zainstalowania różnych dodatków i dostępu do Internetu.

Nawet jeśli Twój telewizor ma wbudowaną funkcję Smart-TV, ale nie jesteś zadowolony z jakości oprogramowania lub prędkości opcji, opcja podłączenia urządzenia z systemem Android będzie odpowiednia. Dzięki zastosowaniu boxa można zwiększyć szybkość pobierania dodatkowych treści i uniknąć "zamrożenia" Smart TV.

Jak bezproblemowo podłączyć telewizję internetową przez kartę Wi-Fi? Daj pierwszeństwo urządzeniom tej samej firmy, co Twój telewizor. Po podłączeniu adaptera do telewizora, wystarczy wejść w ustawienia, wybrać sieć bezprzewodową i wprowadzić hasło, aby się połączyć.

Połączenie Droot poprzez kabel LAN

W większości przypadków sygnał internetowy jest silniejszy i bardziej stabilny, gdy jest podłączony za pomocą kabla. Użytkownicy będą musieli się jednak martwić o wygodę umieszczenia kabla na podłodze lub na ścianie. LAN-wire może pochodzić bezpośrednio od dostawcy lub być podłączony przez router (router, modem). Aby się połączyć, będziesz potrzebował:

 • Kabel o wymaganej długości;
 • Router (modem) z dobrze działającym Internetem.

Jak podłączyć telewizor do Internetu za pomocą kabla? Jeden koniec kabla należy podłączyć do wybranego odbiornika TV (połączenie musi być oznaczone logo LAN), a drugi koniec do portu LAN routera lub modemu. Jeśli łączysz się z Internetem za pomocą kabla bezpośrednio od dostawcy usług internetowych, musisz sparować skrętkę z telewizorem.

Większość routerów przewodowych, które dystrybuują wi-fi, działa automatycznie po tym połączeniu. Jeśli jednak nie możesz uzyskać dostępu do Internetu, sprawdź status połączenia w ustawieniach.

Jak skonfigurować Internet w telewizorze? Aby wejść do menu ustawień, należy nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie. Znajdź zakładkę o nazwie "Ustawienia". Teraz można zarządzać połączeniami sieciowymi. Na liście dostępnych sieci, wybierz swoje połączenie i naciśnij "OK", a następnie "Done", aby zakończyć połączenie z Internetem. Te manipulacje są wystarczające, jeśli używasz modemu lub routera do połączenia i technologia obsługuje dynamiczne IP. Jeśli chcesz połączyć się bezpośrednio z siecią, będziesz musiał wejść do menu ustawień rozszerzonych i wprowadzić IP i DNS ręcznie. Niezbędne manipulacje i dane są opisane na początku tego artykułu, a mianowicie w "Jak podłączyć telewizor do Internetu przez Wi-Fi?".

Jak podłączyć telewizor do Internetu, jeśli nie mam routera ani modemu? Dowiedz się, jakiego rodzaju połączenia używa Twój dostawca. Jeśli używane jest dynamiczne lub statyczne połączenie IP, do telewizora można podłączyć kabel. Istnieje jednak ważny niuans: połączenie nie może być szyfrowane. Jeśli źródło sygnału jest chronione hasłem, do połączenia z Internetem wymagany jest router.

Podłączanie Internetu do starszych telewizorów

Jak podłączyć Internet do telewizora bez Smart TV? Możesz łatwo uczynić stary telewizor "inteligentnym" poprzez zakup i podłączenie TV box. Należy podłączyć dekoder do kabli tulipanowych zgodnie z kolorem, a następnie podłączyć drugi koniec kabli do wyjść telewizora.

TV box jest sterowany za pomocą pilota. W ustawieniach odbiornika należy wybrać "ustawienia", "przewodowe i bezprzewodowe", następnie nacisnąć "Dot lub Wi-Fi", wybrać "połącz z siecią", kliknąć na nazwę sieci na liście, w razie potrzeby wpisać hasło i nacisnąć "zakończ".

Dzięki inteligentnym skrzynkom możesz przeglądać Internet, oglądać filmy online, aktualizować media społecznościowe, sprawdzać pocztę elektroniczną, oglądać zdjęcia na dużym ekranie i wiele więcej. Jeśli jednak Twój telewizor jest stary, licz na wysoką jakość obrazu to nie warto. Jeśli chodzi o funkcjonalność i pojemność pudełka, zależy to od producenta i modelu urządzenia.

Apple TV: Cechy urządzenia

Główną zaletą i różnicowanie TV box Apple - możliwość oglądania filmów i zdjęć przy wysokiej wydajności dystrybucji. Po podłączeniu urządzenia Apple TV możesz korzystać z biblioteki iTunes, usługi Apple Music i innych materiałów z Apple Store. Gadżet Apple pozwala również na pobieranie różnych przydatnych dodatków i gier, korzystanie z usług kin online. W razie potrzeby można nawet skonfigurować transmisje z telefonu lub komputera na ekran telewizora za pomocą narzędzia AirPlay.

Apple TV set-top box jest wyposażony w pilota zdalnego sterowania, ale kabel HDMI do podłączenia do telewizora w większości przypadków trzeba kupić osobno. Jak podłączyć telewizor do Internetu za pomocą urządzenia Apple?

 • Podłącz telewizor i Apple TV box do gniazdka elektrycznego.
 • Podłącz urządzenia za pomocą kabla HDMI. Podłącz kabel internetowy do gniazda Ethernet 10/100.
 • Wybierz HDMI jako źródło sygnału na wyświetlaczu TB.

Po pierwszym włączeniu Apple TV użytkownik może wybrać żądany język interfejsu i aktywować asystenta głosowego Siri. Jeśli wyświetlacz nie reaguje na połączenie z Apple TV box, sprawdź zamocowanie i integralność przewodów, a w razie potrzeby przełóż przewody urządzenia.

Jak podłączyć telewizor do Internetu, jeśli posiadasz identyfikator AppleID? W tym przypadku podłączenie TV boxa będzie o wiele łatwiejsze - wystarczy zbliżyć gadżet do telewizora i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami technologii. Kolejna dobra rada - wybierając w ustawieniach lokalizację dokowania Apple TV, można zsynchronizować ekran główny i wszystkie programy zainstalowane na urządzeniu.

Posiadacze Apple TV mogą sterować dekoderem za pomocą smartfona, korzystając z opcji iBeacon. Aby używać iPhone'a jako pilota zdalnego sterowania, musisz:

 • Potwierdź, że urządzenie TB jest podłączone do Apple-TV;
 • Aktywuj Bluetooth i Wi-Fi w smartfonie;
 • Stań z włączonym urządzeniem w pobliżu ekranu pracującego telewizora przez około minutę;
 • Cofnij się 2 razy i potwierdź konfigurację dekodera w podzielonym oknie na ekranie smartfona;
 • zaloguj się do AppleID;
 • Zapisz AppleID na TV box i pozwól na wykonywanie połączeń.

Po wykonaniu tych czynności gadżety zostaną automatycznie zsynchronizowane. Jeśli jednak wystąpią trudności z połączeniem, można spróbować autoryzować za pomocą Apple TV Remote na urządzeniach z systemem iOS lub iPadOS. Pobierz jeden z tych dodatków z Apple Store, wejdź do programu i wybierz swój telewizor z listy. Ważne: Oba urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Następnie musisz wejść do menu ustawień Apple TV i wprowadzić kod z wyświetlacza iPhone'a. Czasami gadżety otrzymywane są automatycznie i nie ma potrzeby wpisywania kodu.

Cechą szczególną Apple TV jest jego prostota. Technologia podpowie użytkownikowi, co ma robić, wystarczy tylko czytać powiadomienia na ekranie i naciskać przyciski. Każdy, nawet początkujący i niedoświadczony użytkownik, może podłączyć urządzenia i skonfigurować Internet. Potwierdzają to inżynierowie Apple.

Jak podłączyć mój telewizor LG?

Jeśli Twój model LG ma wbudowany moduł Wi-Fi i funkcję Smart-TV, wystarczy kilka kliknięć, aby połączyć się i skonfigurować Internet. Aby podłączyć telewizor ledowy do Internetu, wykonaj następujące czynności.

 • Włącz telewizor i naciśnij przycisk "Tune in" na pilocie zdalnego sterowania (czasami ikona koła zębatego na górze pilota).
 • Z boku pojawią się ikony, ostatnia opcja z trzema zakładkami o nazwie "Rozszerzone ustawienia" zostanie wyświetlona. Kliknij na to.
 • Po kilku sekundach na ekranie pojawi się okno, w którym należy wybrać sekcję "Merge".
 • Z listy wybierz opcję "Połączenie Wi-Fi" i znajdź nazwę swojej sieci.
 • W razie potrzeby wprowadź hasło sieci Wi-Fi i potwierdź połączenie.

Jak podłączyć telewizor do Internetu za pomocą kabla LAN? Niniejsza instrukcja obsługi jest odpowiednia dla wszystkich telewizorów LG z portami LAN.

 • Podłącz telewizor do routera lub modemu za pomocą kabla LAN.
 • Przejdź do sekcji Smart TV i kliknij opcję o nazwie "Mereasure" (czasami jest to piktogram z wizerunkiem pudełka).
 • Wybierz "Nawiązywanie połączenia", a następnie "Środek sieci".

Proszę bardzo. Twój telewizor LG jest podłączony do Internetu. Jeśli chodzi o przewodowe połączenie z Internetem, dozwolone są tylko technologie DHCP i połączenia IP. W tym przypadku wystarczy podłączyć kabel i skonfigurować Internet w sposób opisany powyżej. Jeśli Twoje połączenie jest typu PPoE, L2TP lub PPTP, będziesz potrzebował routera lub modemu.

Jak podłączyć telewizor Samsung?

Oto aplikacja umożliwiająca podłączenie telewizora Samsung do Internetu za pomocą karty Wi-Fi. Wygląda na adapter z wbudowanym modułem wi-fi jak standardowy pendrive. Aby podłączyć go do telewizora, należy:

 • Włóż gadżet do portu USB w telewizorze;
 • Włącz telewizor i wejdź do menu ustawień;
 • W sekcji "Sieć" wybierz opcję "Ustawienia sieciowe";
 • W oknie wybieramy typ sieci bezprzewodowej i klikamy na źródło sygnału Wi-Fi, które zostanie wyświetlone na ekranie na liście znalezionych sieci;
 • Wprowadź swoje hasło, jeśli je posiadasz;
 • naciśnij OK.

Aby uniknąć przegrzania adaptera, można podłączyć go do telewizora za pomocą adaptera USB. Schemat podłączenia telewizorów Samsung do Internetu niewiele różni się od technologii LG. Różnice mogą występować tylko w pozycjach menu. Szybka droga do udanej konfiguracji jest następująca: Menu - Settings - Settings Merezha - Start. Z nowych telewizorów Samsung na Tizen OS jest jeszcze prostsze: po podłączeniu kabla, powiadomienie pojawia się na ekranie, stwierdzając, że Internet jest dobrze dostrojony. Użytkownik musi jedynie potwierdzić prośbę o udostępnienie technologii i poczekać na nawiązanie połączenia.

Jak podłączyć telewizory Philips?

Prawie wszystkie obecne modele Philipsa posiadają technologię Smart TV oraz wbudowany moduł wi-fi. Jak skonfigurować Internet w telewizorze Smart TV? Aby połączyć się z Internetem, należy w ustawieniach wejść w pozycję "Połącz z siecią" i nacisnąć przycisk "Kontynuuj", a następnie "Połącz". W oknie należy wybrać typ połączenia. Jeśli używasz wi-fi, prawidłową opcją jest sieć bezprzewodowa, ale jeśli podłączyłeś kabel HDMI do telewizora, kliknij na "Sieć przewodowa".

Następnie system wyszukuje dostępne routery i połączenia. Należy jedynie wybrać z listy żądane urządzenie lub źródło sygnału i potwierdzić połączenie. Jeśli sieć jest chroniona hasłem, do połączenia konieczne będzie wprowadzenie kodu dostępu.

Zrobione! Telewizor Philips może teraz przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i filmy z Internetu i sieci domowej. Dla ułatwienia obsługi zaleca się również zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowania serwera mediów. Listę obsługiwanych serwerów multimedialnych można znaleźć w przewodniku telewizyjnym.

Jak skonfigurować Internet w telewizorze? Jeśli łączysz się z Internetem poprzez Android-TV box, możesz skonfigurować Internet w menu TV box. Aby to zrobić:

 • Kliknij na przycisk z ikoną skrzynki;
 • przewiń w dół i wybierz "ustawienia";
 • W środku sekcji wybierz "sieci przewodowe i bezprzewodowe";
 • kliknij na opcję "droplet lub Wi-Fi";
 • wybierz "połączenie sieciowe", a następnie "sieć bezprzewodowa";
 • kliknij na nazwę sieci na liście;
 • W razie potrzeby wprowadź swoje hasło i kliknij na "Zakończ".

Posiadacze telewizorów Philips Smart TV mogą korzystać z funkcji spersonalizowanych rekomendacji. Urządzenie będzie sugerować filmy i programy na podstawie historii oglądania. Dostępna jest również opcja kontroli rodzicielskiej, która blokuje treści przeznaczone dla dorosłych i zabezpiecza hasłem niektóre foldery.

Możliwe problemy i ich rozwiązania.

Podczas łączenia się z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi pojawia się komunikat "Please check your Wi-Fi cable or Wi-Fi key to connect to the network" (Sprawdź kabel Wi-Fi lub klucz Wi-Fi, aby połączyć się z siecią). Najprawdopodobniej przyczyną błędu jest to, że telewizor nie posiada wbudowanego modułu Wi-Fi. Problem można rozwiązać za pomocą adaptera lub połączenia kablowego.

Telewizor nie odbiera żądanej sieci bezprzewodowej. Upewnij się, że router działa prawidłowo, a telewizor znajduje się w zasięgu domowej sieci Wi-Fi. W razie potrzeby umieść telewizor bliżej źródła sygnału.

Błąd połączenia. Spróbuj ponownie podłączyć router lub modem, sprawdź poprawność zamocowania przewodów i podłącz ponownie. Często przyczyną usterki jest wadliwy kabel lub awaria routera. Upewnij się, że Twój dostawca usług internetowych nie używa technologii statycznego adresu IP. Jeśli tak, zarejestruj swój adres IP ręcznie. Wprowadź standardowe liczby w ustawieniach IP: 192.168.1.86.

Co mam zrobić, jeśli zapomniałem hasła do sieci Wi-Fi? Niektóre telewizory mają opcję łączenia się z Internetem za pomocą WPS z kodem PIN zamiast hasła. Jak mogę podłączyć Internet do telewizora za pomocą tej metody? Naciśnij przycisk WPS na routerze i wybierz "WPS" lub "WPS z kodem PIN" w "Połącz się z siecią". Wymagany kod można znaleźć w instrukcji obsługi lub czasami na samym gadżecie.

Jeśli zamierzasz użyć kabla do połączenia z Internetem, sprawdź najpierw jego długość, abyś nie musiał ciągnąć kabla i przesuwać mebli podczas łączenia.

Przed zakupem akcesoriów (TV boxy, adaptery, routery) należy sprawdzić, czy dany gadżet ma kontakt z posiadanym modelem telewizora. Może się zdarzyć, że połączenie z Internetem jest możliwe tylko z odbiornikiem tej samej firmy co telewizor.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

0 0 Proszę o komentarz w tej sprawie.

Zaloguj się przez media społecznościowe

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zapisz swoją opinię Dotychczas brak komentarzy