Jak znaleźć telefon po IMEI: uniwersalne i sprawdzone sposoby

 Jak często zadajesz sobie pytanie: "Gdzie jest mój telefon!". Nie raz, przeszukując mieszkanie i zaglądając w coraz to dziwniejsze zakamarki, zastanawialiśmy się, gdzie to zostawiliśmy. A może w ogóle zaginął! Albo inna sytuacja: telefon został skradziony i teraz musimy się dowiedzieć, gdzie on jest? Oczywiście dobrze by było, gdyby "karta SIM" była aktywna. Ale gdzie widziałeś takiego złodzieja, który nie wyrzuca karty zaraz po zdobyciu urządzenia? Istnieje prawdopodobieństwo, że "liczba jest poza zakresem" i będziesz musiał wymyślić inne sposoby jej znalezienia. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie telefonu po IMEI. Dziś o tym porozmawiamy.

IMEI (International Mobile Equipment Identity Number) to indywidualny numer dla każdego telefonu. Składa się on z piętnastu cyfr, z których dwie pierwsze to kod zespołu, sześć następnych to kod homologacji, kolejne sześć to numer seryjny, a ostatnia cyfra to suma kontrolna. IMEI jest używany do identyfikacji urządzenia w sieci komórkowej.

Gdzie znaleźć kod IMEI

Zazwyczaj numer ten jest wydrukowany z tyłu telefonu, a także na naklejce pod baterią. Zdarza się, że identyfikator urządzenia jest ukryty w gnieździe karty SIM (np. w produktach SONY), lub na wysuwanej ramce gniazda karty SIM (praktyka Apple). Możesz zobaczyć kod IMEI na ekranie wpisując kombinację * # 06 #.

Ale jak znaleźć telefon po IMEI, jeśli smartfon zostanie utracony? Istnieje kilka sposobów.

  • W przypadku zakupu urządzenia mobilnego u operatora, kod IMEI urządzenia znajduje się w umowie oraz na fakturze zakupu. Jeśli urządzenie zostało zakupione w sklepie z elektroniką, należy szukać numeru IMEI w dokumencie, potwierdzającym transakcję. Jeśli kupisz iPhone'a lub smartfon innej marki ręcznie, nie zapomnij zapisać numeru modelu lub zażądaj od niego oryginalnego opakowania. Na pudełku znajduje się również IMEI. W smartfonach z systemem Android, kod dostępny jest w opcjach konta, w pulpicie Google. W przypadku systemu iOS, numer ten znajduje się w aplikacji iCloud.

Czy jest możliwe znalezienie wyłączonego telefonu po IMEI?

Wynik wyszukiwania smartfona po IMEI jest bezpośrednio zależny od GPS. Jeśli jest ona włączona, wszystkie niezbędne dane będą dostępne przez IMEI. Jeśli jednak telefon jest martwy lub został wyłączony przez intruza, system przekazywania informacji również zostanie wyłączony. Bez względu na to, jakie próby podejmą organy ścigania lub pracownicy ochrony operatora komórkowego, odnalezienie zagubionego urządzenia nie będzie możliwe.

Sposoby na znalezienie telefonu po IMEI

Jeśli google to pytanie, wyszukiwarka daje setki linków, obiecując znaleźć lokalizację utraconego smartfona w ciągu zaledwie kilku minut. Ale nie cieszcie się przedwcześnie! Prawda jest taka, że na Ukrainie nie ma jednej firmy, która miałaby dostęp do danych wszystkich operatorów komórkowych.

Obecnie istnieje wiele programów do wyszukiwania gadżetów według IMEI. Jednak wiele z nich jest czysto oszukańczych i nie są w stanie zapewnić pożądanego rezultatu. Co więcej, ich celem jest zdobycie Twoich danych osobowych i wykorzystanie ich do niewdzięcznych celów. Najczęściej takie aplikacje:

  • poprosić o dane karty kredytowej (musi się to wydawać szczególnie dziwne, jeśli program był początkowo pozycjonowany jako darmowy); żądanie wysłania wiadomości tekstowej w celu odnalezienia zagubionego smartfona; jeśli aplikacja obiecuje, że znajdzie Twoje urządzenie przez satelitę (ta usługa na pewno nie jest darmowa, a korzystać z niej mogą tylko osoby o specjalnym dostępie).

Istnieją też inne, bardziej wyszukane schematy, które będą próbowały Cię oszukać. Najważniejsze to nie pastwić się nad pozornie bardzo korzystnymi warunkami i działać z chłodną głową: w przypadku kradzieży telefonu, szukać pomocy u organów ścigania, lub spróbować znaleźć gadżet sprawdzonymi sposobami. Co to jest? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Program do wyszukiwania telefonu po IMEI za darmo

Opcja, w której zastosowany jest program do wyszukiwania telefonu po IMEI, jest najprostsza, ale czasami pomaga. Ważne jest, aby zrozumieć, że tylko te narzędzia, które wyszukują na podstawie informacji wprowadzonych osobiście przez użytkownika, będą skuteczne.

Najpopularniejszą obecnie aplikacją jest IMEI-Poisk 2.0., która do wyszukiwania wykorzystuje:

  • numer telefonu komórkowego; Kod IMEI utraconego urządzenia; ostatni punkt w czasie przed stratą; ekstremalny czas użytkowania (ostatnie połączenie, przejście do trybu online).

Ponownie, nie ma potrzeby, aby rozważyć tę metodę, jak znaleźć telefon przez przez jest najbardziej skuteczny.

Jak znaleźć telefon przez IMEI na komputerze?

Aby znaleźć zgubiony gadżet za pośrednictwem komputera lub laptopa należy zainstalować specjalny program. Działa on za pośrednictwem satelity i będzie próbował znaleźć lokalizację Twojego telefonu. Ale uwaga! Geolokalizacja będzie działać tylko wtedy, gdy ten sam program był preinstalowany na utraconym urządzeniu! W przeciwnym razie, wszystko co narzędzie będzie w stanie uzyskać to model telefonu, jego status (zgubiony lub skradziony), a także informacje o tym, gdzie smartfon został zakupiony i jego producent.

Jeśli kupiłeś telefon, nie bądź leniwy, aby zainstalować specjalny program do wyszukiwania, często jest on dostarczany z pakietem antywirusowym. Na przykład, w Eset Mobile Security można aktywować moduł "Antivirus". W tym przypadku, jeśli urządzenie zostanie utracone, jego lokalizacja może być śledzona za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej dewelopera programu.

Sposoby na znalezienie telefonu po IMEI w zależności od jego systemu operacyjnego

W związku z tym, różne systemy operacyjne i aplikacje, jak znaleźć telefon przez IMEI niezależnie przez Internet, są różne. Jeśli jakaś aplikacja jest dostępna w Google Play i można ją pobrać na telefon z systemem Android, nie jest ona dostępna dla urządzeń z systemem IOS. I na odwrót. W związku z tym pojawiają się poważne trudności. Aby uniknąć zamieszania, oferujemy narzędzia, które będą optymalne dla każdego z tych OS.

Jak znaleźć iPhone'a według IMEI?

Telefony produkowane przez Apple są gratką dla złodziei, kosztują o rząd wielkości więcej niż ich odpowiedniki, co czyni je tak atrakcyjnymi dla intruzów. Jeśli zdarzy się, że iPhone został skradziony lub upuszczony gdzieś po drodze, użyj tego sposobu, aby go znaleźć.

  • Połącz się z programem iCloud. Tryb wyszukiwania dla iPhone'a. Odwiedź oficjalny zasób icloud.com, gdzie w specjalnej linii wprowadzasz swój unikalny identyfikator Apple ID i hasło.

Jeśli zrobisz to poprawnie, od razu będziesz wiedział, gdzie jest Twój gadżet. A co jeszcze lepsze - będziesz mógł śledzić jego ruch.

Jak znaleźć skradziony telefon z Androidem po IMEI?

Znalezienie urządzeń mobilnych firm innych niż Apple za pośrednictwem usługi iCloud jest niemożliwe. Ale zdenerwowani posiadacze bardziej przystępnych cenowo urządzeń Xiaomi, Huawei czy Honor nie powinni. Właściciele telefonów z systemem Android mogą spróbować odnaleźć swoje urządzenia za pomocą satelity. W tym przypadku nie można obejść się bez Google.

Na osobistym koncie użytkownika przechowywane są wszystkie dane potrzebne do wyszukiwania. Przejdź do "Android Remote Management", a następnie będziesz w stanie:

  • Znajdź swój kod IMEI; dowiedz się, gdzie jest Twój gadżet; sprawdzić, ile zostało w nim baterii (jeśli urządzenie jest nadal włączone) zadzwonić do zagubionego smartfona i w ten sposób ustalić, czy został on skradziony, czy tylko gdzieś zagubiony usuwać ważne dane (aby uniemożliwić osobom trzecim wejście w ich posiadanie); Zablokuj telefon zdalnie, aby osoba, która go ukradła lub znalazła, nie mogła go użyć.

Jak znaleźć telefon Samsung po numerze IMEI?

Algorytm wyszukiwania dla urządzeń mobilnych Samsung jest taki sam jak dla innych gadżetów z systemem Android. Alternatywą są specjalne aplikacje dostępne do pobrania za darmo w Google Play. Popularne na dziś są rozważane:

  • SeekDroid (z funkcją wysyłania geodanych w celu określenia urządzenia z dokładnością do 3-5 metrów); Zagubiony Android, program skutecznie zamaskowany przed intruzami na pulpicie wygląda jak ikona notatnika; Wheres My Droid - oferuje szeroki zakres dostępnych informacji, w tym współrzędne gadżetu, dostęp do książki telefonicznej, dostęp do kamery, itp.

Jak znaleźć skradziony telefon po IMEI na Ukrainie za darmo?

Trudności w poszukiwaniach polegają na tym, że nawet mając pod ręką numer IMEI nie zawsze da się ustalić, gdzie znajduje się nasz telefon. Jeśli w telefonie jest zainstalowany odpowiedni program, można go odnaleźć za pomocą sygnału satelitarnego. Jeśli jednak urządzenie jest wyłączone, taka sztuczka nie zadziała. Pozostaje tylko napisać skargę do organów ścigania i dostarczyć opakowanie spod smartfona z numerem identyfikacyjnym. I nawet tutaj nie jest to łatwe - policja musi najpierw uzyskać zgodę sądu na sprawdzenie kodu IMEI. I tylko oni mogą rozpocząć próby namierzenia Twojego zagubionego smartfona.

Przydatne wskazówki

Aby mieć duże szanse na znalezienie zagubionego telefonu po IMEI, należy włączyć program "Antivirus" lub jego odpowiednik. Wcześniej pobierz aplikację z Internetu.

Jeśli na Twoim smartfonie nie ma narzędzia do wyszukiwania, nie próbuj samodzielnie rozwiązywać problemu wykrywania - skontaktuj się z właściwymi organami. Policjanci wiedzą, jak to robić skutecznie i efektywnie.

Nie zapomnij o głównej zasadzie, jak znaleźć iPhone'a przez IMEI - nie trać czasu! Im szybciej zrobisz coś, aby znaleźć urządzenie, tym większe masz szanse na korzystny wynik.