Top 25 najlepszych lodówek z 2021 roku. Jaką lodówkę wybrać?

 Z roku na rok urządzenia stają się coraz bardziej inteligentne, a niedoświadczeni użytkownicy mają coraz większe trudności ze zrozumieniem nowych technologii. Kim są czołowi producenci lodówek w 2021 roku? A jak wybrać urządzenia, które są optymalne pod względem funkcjonalności, wielkości i wyglądu? Większość nabywców chce widzieć w swojej kuchni lodówkę o następujących cechach:
 • Technologia No Frost, dzięki której nie ma konieczności rozmrażania lodówki; Obszerne półki o regulowanej wysokości; strefa świeżości i zamrażarka; oszczędne zużycie energii; stylowe wzornictwo.

Osobne zapytanie użytkownika - jaką markę preferować? Czołowi producenci lodówek na współczesnym rynku to: Samsung, LG, Bosch, Liebherr, BEKO, Haier, Delfa, Indesit, HITACHI, Samsung, GORENJE, Electrolux i Whirlpool. Każda marka ma swoje własne cechy, jednak wszystkie zdążyły się dobrze zadomowić i zasłużyć na miano odpowiedzialnego i rzetelnego producenta.

Dokonując oceny lodówek 2021, wszystkie wymienione parametry zostały wzięte pod uwagę. Ponieważ wymagania dotyczące wielkości są indywidualne i zależą od liczby osób w rodzinie oraz powierzchni mieszkalnej, lista urządzeń została dodatkowo podzielona na lodówki o klasycznej wielkości, szerokie modele dwukomorowe, urządzenia wielokomorowe oraz lodówki Side-by-Side. Dla większości konsumentów decydującym czynnikiem jest przystępna cena i dobry stosunek jakości do ceny. Dlatego też lodówki o optymalnym połączeniu tych dwóch czynników są przydzielane do osobnej kategorii.

Tak więc, w naszych najlepszych lodówek włączone modele:

 • SAMSUNG RB33J3000SA/UA; HAIER A2F737CDBG; BOSCH KGN39UL316; BEKO RCSA 270K 20 W; LIEBHERR CU 3331; LG GA-B379SLUL; ATLANT XM-4021-100; SAMSUNG RB30J3200SS/UA; BEKO RCNA366I30W; INDESIT DF 4181 X; GORENJE NRK 6191 ES4 (HZF3268SCD) ELECTROLUX EN5284KOX; SAMSUNG RB33J3000SA/UA; BEKO RCNA406I30W; LG GA-B459SEQZ; INDESIT DF 4181 X; SAMSUNG RF50K5960S8/UA; PRIME TECHNICS RFNC 482 EGBD; HAIER A2F737CDBG; HITACHI R-WB720VUC0GBK; GORENJE NRS 9181 MX; LG GC-B247JMUV; DELFA DBFM-180; LG GC-B247SEDC; SAMSUNG RS61R5001M9/UA.

Najlepsze lodówki w przystępnej cenie (cena-jakość)

Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z tych urządzeń, aby zrozumieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.

SAMSUNG RB33J3000EF/UA

Ranking niedrogich lodówek 2021 z idealnym stosunkiem ceny do jakości otwiera SAMSUNG RB33J3000SA/UA. Model ten jest przykładem niezawodnego sprzętu z dobrymi wskaźnikami wydajności. Pojemność użytkowa obu komór wynosi 328 litrów. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+, a poziom hałasu nie przekracza 39 dB.

Stylowy i klasyczny design sprawia, że lodówka idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Beżowy korpus stylizowany jest na marmur, a klamki wpuszczone są w drzwi. W komorze lodówki znajduje się wysuwana półka, pojemnik na owoce i warzywa oraz dwie szklane półki. Na drzwiach znajdują się cztery balkoniki na zawiasach. Panel sterowania, ukryty za drzwiczkami, jest łatwy i intuicyjny w obsłudze.

Pojemność zamrażarki wynosi 98 litrów i mieści trzy pojemniki. Zasada działania tej techniki opiera się na technologii No Frost.

HAIER A2F737CDBG

Ta lodówka wyprodukowana przez markę Haier otrzymała surowy, ale jednocześnie jasny design. Technika ta posiada trzy komory, a zamrażarka znajduje się na dole, zgodnie z normą europejską. Drzwi wyposażone są w kieszeń na klamkę ułatwiającą otwieranie.

Podstawą pojemności użytkowej chłodziarki są półki z hartowanego szkła w górnej komorze. Jedną z półek można złożyć i odchylić do tyłu, jeśli trzeba wstawić do środka duże naczynia. Na owoce i warzywa przeznaczony jest pojemnik z poręczną przegródką. Całkowita pojemność użytkowa urządzenia wynosi 378 litrów (100 litrów - komora zamrażania i 278 litrów - komora chłodzenia).

Lodówka pracuje bardzo cicho: maksymalny poziom hałasu wynosi tylko 38 dB. HAIER A2F737CDBG ucieszy oszczędnych użytkowników. Model ten należy do klasy efektywności energetycznej A+ i zużywa 260 kWh rocznie. Chłodziarka wyposażona jest w dotykowy panel sterowania, technologię rozmrażania No Frost oraz system ochrony antybakteryjnej.

BOSCH KGN33NW206

Duża i niezawodna lodówka dla całej rodziny marki Bosch zadowoli Cię swoją pojemnością, przyjemnym wyglądem i cichą pracą (maksymalny poziom hałasu wynosi 42 dB). Technika ta należy do średniej kategorii cenowej i posiada dwie komory. Zamrażarka znajduje się na dole, zgodnie z europejskim formatem.

Wśród głównych cech technicznych:

 • 19 godzin przechowywania żywności w przypadku awarii zasilania; szybkie zamrażanie; wielostrumieniowy system chłodzenia; Oświetlenie LED; całkowita pojemność użytkowa 306 litrów; Klasa efektywności energetycznej A+ (0,794 kW/dzień).

Wewnątrz lodówki znajdują się trzy półki, trzy komory komory mrożenia i taka sama ilość kieszeni na drzwiach. Model BOSCH KGN39UL316 posiada sterowanie elektromechaniczne, a komory zamrażania i chłodzenia wyposażone są w technologię No Frost.

LG GA-B379SLUL

Jeden z najpopularniejszych modeli lodówek LG z wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Do oczywistych zalet BEKO RCSA 270K 20 W należy zaliczyć oszczędne zużycie energii (263 kWh/rok) oraz cichą pracę (maksymalnie 39 dB). Lodówka zasłużenie uznawana jest za niezawodną, ponieważ wyposażona jest w sprężarkę inwerterową z gwarancją producenta.

Komora chłodnicza jest wystarczająco przestronna i składa się z trzech półek, szuflady na warzywa oraz pięciu kieszeni na drzwiach. Dzięki technologii Multiair Flow zimne powietrze równomiernie rozprowadza się po całej przestrzeni wewnętrznej i sprawia, że żywność dłużej zachowuje świeżość. Zamrażarka zawiera trzy szuflady i jest wyposażona w funkcję szybkiego zamrażania.

Urządzenie może zamrozić do 9 kg żywności w ciągu 24 godzin. Urządzenie wyposażone jest w trwały silnik inwerterowy, system ochrony przed wahaniami napięcia oraz tryb szybkiego zamrażania.

ATLANT XM-4021-100

Model XM-4021-100 białoruskiego producenta Atlant jest jednym z niewątpliwych liderów w rankingu budżetowych lodówek 2021. Głębokość 63 cm pozwoli na zainstalowanie tej techniki nawet w kuchni o niewielkiej powierzchni.

Mechaniczny regulator temperatury jest wygodnie i kompaktowo umieszczony w górnej części komory chłodniczej. Na górnej ścianie lodówki znajduje się żarówka, która zapewnia jasne oświetlenie wewnątrz urządzenia. Wewnątrz znajdują się 4 półki z hartowanego szkła, które mogą utrzymać do 20 kg produktów, 2 kosze na warzywa i owoce oraz 3 zbiorniki-pojemniki na drzwiach. Zamrażarka posiada trzy komory o łącznej pojemności 79 litrów.

ATLANT XM-4021-100 posiada kroplowy (statyczny) system chłodzenia. Lodówka jest dość oszczędna: należy do klasy efektywności energetycznej A+ i pozwala zaoszczędzić do 20% energii elektrycznej rocznie.

Modele BEKO RCSA 270K 20 W i LIEBHERR CU 3331 są również warte uwagi dla tych, którzy są zainteresowani najlepszymi lodówkami budżetowymi o przyzwoitej jakości.

Najlepsze lodówki No Frost w klasycznym rozmiarze (60 cm)

Klasyczne modele lodówek, które dopasują się do pomieszczenia o dowolnej wielkości, jednocześnie ciesząc właścicieli swoją pojemnością.

SAMSUNG RB30J3200SS

Model ten należy do chłodziarek dwukomorowych i wyposażony jest w wyświetlacz ledowy oraz komorę zamrażania o pojemności 98 litrów. Komora chłodnicza składa się z czterech półek i może pomieścić maksymalnie 213 litrów produktów.

Lodówka wyposażona jest w:

 • dotykowy panel sterowania; system szybkiego zamrażania; ochrona przed przepięciami; wielostrumieniowy system chłodzenia; Technologia No Frost.

Jeśli użytkownik zapomni zamknąć drzwi, lodówka ostrzega go sygnałem dźwiękowym. Urządzenia te należą do klasy efektywności energetycznej A+ i zużywają średnio 272 kWh/rok.

Dzięki wysuwanej półce w komorze chłodziarki można łatwo wyjąć produkty z lodówki, a duża kieszeń w drzwiach umożliwia przechowywanie w niej wysokich butelek lub soków.

INDESIT DF 4181 W

Duża i przestronna lodówka INDESIT DF 4181 X jest ceniona przez klientów za cichą pracę, dwie komory i całkowitą pojemność użytkową 333 litrów. Technologia No Frost zapobiega tworzeniu się szronu i lodu na ściankach komory, co oznacza, że lodówki nie trzeba rozmrażać.

Taka lodówka może zamrozić do 3,5 kg produktów spożywczych w ciągu 24 godzin. A w przypadku awarii zasilania, INDESIT DF 4181 W będzie w stanie utrzymać zadaną temperaturę w komorze chłodzenia przez 13 godzin. Urządzenia te posiadają elektromechaniczne sterowanie i dobre wartości zużycia energii (klasa A+, 313 kWh/rok).

BOSCH KGN39UW316

Ta dwukomorowa lodówka niemieckiej firmy Bosch charakteryzuje się wysoką jakością montażu i niezawodnością.

Główne cechy lodówki to:

 • sterowanie elektroniczne; klasa efektywności energetycznej À++; w dolnej części zamrażarki; Bardzo cicha praca (maksymalny poziom hałasu wynosi 39 dB); sprężarka inwerterowa o długiej żywotności.

Wewnątrz chłodziarki znajdują się cztery szklane półki, wygodne kieszenie na drzwiach, trzy przegródki w komorze zamrażarki, pojemnik na warzywa oraz tacka na jajka.

Odpowiedzią na pytanie "jakie lodówki są najlepsze" dla wielu będą urządzenia o klasycznej wielkości i standardowej funkcjonalności, przeznaczone dla małej rodziny. Oprócz opisanych wyżej modeli do tej kategorii należą BEKO RCNA366I30W oraz GORENJE NRK 6191 ES4 (HZF3268SCD).

Najlepsze szerokie dwukomorowe chłodziarki No Frost

Takie modele lodówek są wybierane przez duże rodziny, pod warunkiem, że w kuchni jest wystarczająco dużo miejsca. Pojemne, stylowe i funkcjonalne - przedstawiamy najlepsze modele lodówek dwukomorowych.

ELECTROLUX EN5284KOX

Szeroka (79 cm) dwudrzwiowa lodówka ELECTROLUX EN5284KOX ma pojemność całkowitą netto 465 litrów. Komora chłodziarki i komora zamrażarki znajdują się za oddzielnymi drzwiami. Urządzenie nie wymaga rozmrażania, ponieważ jest wyposażone w technologię No Frost.

Użytkownicy mogą samodzielnie regulować temperaturę w komorach, szybkie zamrażanie i superchłodzenie. Sterowanie w tym modelu jest wrażliwe na dotyk. Istnieje opcja "wakacje", po jej włączeniu można bezpiecznie pozostawić lodówkę bez nadzoru na kilka dni, będzie ona pracować w trybie ekonomicznym, zużywając minimalną ilość energii elektrycznej. Przy okazji, model ten jest ekonomiczny sam w sobie i należy do klasy efektywności energetycznej A+.

SAMSUNG RB33J3000SA

Jedna z najbardziej poszukiwanych szerokich lodówek z dwoma komorami SAMSUNG RB33J3000SA/UA wyposażona jest w komorę zamrażania o pojemności 98 litrów i komorę chłodzenia o pojemności 230 litrów. Przestrzeń wewnętrzna zamrażarki podzielona jest na trzy szuflady, a komora chłodnicza składa się z czterech półek i kieszeni w drzwiach.

Sprężarka inwerterowa automatycznie reguluje prędkość pracy silnika w zależności od wybranego poziomu mocy chłodniczej. Typ sterowania w tym modelu jest elektromechaniczny. Lodówka zachwyca wysoką wydajnością: w ciągu jednego dnia urządzenie może zamrozić do 12 kg żywności, a w przypadku awarii zasilania żywność pozostanie świeża przez 20 godzin.

Cechami wyróżniającymi SAMSUNG RB33J3000SA są m.in. technologia No Frost, szybkie zamrażanie, wielostrumieniowy system chłodzenia oraz cicha praca (maksymalnie 39 dB).

BEKO RCNE560E35ZXB

Szeroka (70 cm) i głęboka (74,5 cm) dwukomorowa lodówka BEKO RCNA406I30W doskonale sprawdzi się w przypadku dużej rodziny. Pojemność komory chłodniczej jest imponująca - 356 litrów. Zamrażarka może pomieścić do 145 litrów produktów.

Chłodziarka wyposażona jest w solidną technologię NeoFrost, dzięki której żywność jest szybko schładzana, a zamrażarka nie wymaga rozmrażania. Przestrzeń wewnętrzną czterech półek oświetla jasne oświetlenie LED. Model ten posiada strefę świeżości, w której temperatura jest bliska zeru.

Główną cechą lodówki jest technologia Harvest Fresh, dzięki której owoce i warzywa pozostają świeże przez długi czas. Część techniczna jest realizowana w standardzie: sprężarka inwerterowa, sterowanie elektroniczne i klasa zużycia energii A++.

Przy wyborze nowego sprzętu AGD wielu konsumentów zadaje pytanie: "Jakiej firmy lodówkę lepiej kupić?". Wszystkie przykłady w naszym top są wykonane przez wiodące na rynku firmy. Jednak każdy producent ma swoje własne cechy, niuanse, zaprojektowane dla indywidualnych potrzeb nabywcy. Na przykład szeroka, dwukomorowa chłodziarka LG GA-B459SEQZ wyposażona jest w autorską technologię DoorCooling+, a model INDESIT DF 4181 X ma przesuwane drzwi, co pozwala na wygodniejsze ustawienie w pomieszczeniu.

Najlepsze lodówki z wieloma komorami

Czy masz duży ogród i ogródek warzywny? Uwielbiasz konserwować warzywa i jagody na zimę? W takim razie proponujemy rozważyć modele chłodziarek wielokomorowych.

SAMSUNG RF50K5960S8/UA

Płynne linie korpusu i srebrny kolor sprawiają, że ta trzykomorowa lodówka jest stylowym dodatkiem do każdego wnętrza. Technika jest wyposażona w:

 • Wyświetlacz ledowy; Wytrzymały silnik inwerterowy; sterowanie dotykowe; trzy półki; siedem kieszeni w drzwiach; sześć przedziałów komory zamrażania.

Chłodziarka posiada strefę świeżości oraz możliwość niezależnej regulacji temperatury we wszystkich trzech komorach. Całkowita pojemność użytkowa wynosząca 486 litrów jest podzielona w następujący sposób: komora chłodnicza (336 litrów) i dwa zamrażalniki (150 litrów). Pomimo imponujących rozmiarów, technika jest oszczędna: lodówka zużywa 410 kW/h rocznie i należy do klasy A+.

PRIME TECHNICS RFNC 482 EGBD.

Trzykomorowa lodówka tajlandzkiego producenta PRIME TECHNICS może pochwalić się pojemnością całkowitą netto 469 litrów. Dzięki technologii No Frost na ściankach urządzenia nie tworzy się lód, a lodówka nie wymaga rozmrażania. Wśród zalet odróżniających PRIME TECHNICS RFNC 482 EGBD od innych modeli należy wymienić funkcję szybkiego zamrażania, tryb wakacyjny, blokadę przed dziećmi oraz alarm dźwiękowy w przypadku niedomkniętych drzwi.

Przestrzeń wewnętrzna składa się z:

 • trzy półki w komorze chłodziarki; sześć kieszeni w drzwiach; sześć komór zamrażarki; strefa świeżości; Szuflada na owoce i warzywa.

Chłodziarka należy do klasy poboru mocy A+ i jest wyposażona w sterowanie elektromechaniczne.

HITACHI R-WB720VUC0GBK

Ta lodówka z trzema komorami od japońskiego producenta Hitachi różni się nie tylko pojemnością, ale także stylowym wzornictwem. Przy okazji, Hitachi jest jednym z liderów w rankingu producentów lodówek, jeśli chodzi o ich niezawodność. Główną cechą urządzenia jest próżniowa komora do przechowywania ryb, mięsa i serów. Po zamknięciu pokrywy powietrze jest wypompowywane z komory i utrzymywany jest optymalny poziom ciśnienia, co zapewnia świeżość produktów.

Lodówka wyposażona jest w:

 • niezawodny silnik inwerterowy; funkcja szybkiego zamrażania; Sterowanie dotykowe i wyświetlacz LED; 6 przegródek w zamrażarce i 3 półki w komorze chłodziarki; 6 półek w komorze drzwi.

Chłodziarka ma pojemność całkowitą netto 568 litrów, z czego 372 litry przypadają na komorę chłodziarki, 196 litrów na zamrażarkę i 8 litrów na komorę świeżości.

Lodówki side-by-side o dużej pojemności

Te stylowe i funkcjonalne lodówki typu side-by-side z pewnością przyciągną wzrok w Twojej kuchni.

GORENJE NRS 9181 VXB

Pierwszym w top najlepszych lodówek side-by-side jest GORENJE NRS 9181 MX. Wymiary lodówki GORENJE NRS 9181 VXB są standardowe dla lodówek Side-by-Side - 98,2 x 187,7 x 78 cm.

Wśród przydatnych funkcji znajdują się:

 • szybkie zamrażanie; "wakacje"; Wytwornica lodu z trzema trybami przygotowania lodu; regulacja temperatury; tryb ekologiczny; alarm nie zamkniętych drzwi.

Pojemność użytkowa samej komory chłodniczej wynosi 365 litrów. Na 5 półkach z hartowanego szkła z łatwością zmieści się nawet największy rodzinny posiłek. Pod spodem znajduje się również oddzielna szuflada na warzywa oraz strefa mrożenia dla mięsa i ryb. Za świeżość wewnątrz chłodziarko-zamrażarki odpowiada technologia wentylacji Multiflow 360, która równomiernie rozprowadza powietrze. GORENJE NRS 9181 VXB ma wszystko, czego potrzebujesz, a nawet mini-bar, z którego możesz pobierać schłodzone napoje bez otwierania głównych drzwi lodówki.

LG GC-B247JMUV

Chłodziarka Side-by-Side firmy LG Corporation ma całkowitą pojemność użytkową 613 litrów. Wyświetlacz jest przyciskowy Led, w komorze chłodziarki znajdują się 4 półki, a w zamrażarce 6. Urządzenie wyposażone jest w niezawodną sprężarkę liniową, która redukuje tarcie wewnętrzne i zmniejsza zużycie energii o około 32%. Lodówka należy do klasy efektywności energetycznej A+.

Główne cechy modelu to:

 • Technologia Multi Air Flow - zwiększona świeżość dzięki równomiernemu rozprowadzaniu powietrza; Inteligentna diagnostyka za pomocą smartfona; Uszczelka Bioshield zapewnia ochronę antybakteryjną; Technologia Moist Balance Crisper, która usuwa nadmiar wilgoci.

Lodówka jest wyposażona w proste sterowanie elektromechaniczne, zabezpieczenie przed dziećmi i wie, jak powiadomić użytkownika o niedomkniętych drzwiach.

DELFA DBFM-180

Ten model lodówki wyróżnia się przestronnością i organizacją przestrzeni wewnętrznej przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach. Całkowita pojemność użytkowa urządzenia wynosi 482 l. Lodówka składa się z:

 • komora chłodnicza (5 półek, 3 kieszenie w drzwiach, szuflada na warzywa i owoce); Komora zamrażarki (7 przedziałów, 3 kieszenie w drzwiach).

Dzięki dotykowemu sterowaniu i wyświetlaczowi Led, użytkownik może wygodnie regulować tryb temperatury. Technika wyposażona jest w technologię No Frost, a to oznacza, że na ściankach urządzenia nie będzie zalegał lód i nie trzeba będzie rozmrażać lodówki. DELFA DBFM-180 posiada klasę efektywności energetycznej A+ i zużywa 395 kWh/rok.

LG GC-B247SEDC.

Ta pojemna lodówka side-by-side ma pojemność 626 litrów na żywność. Pomimo tak dużej objętości, technika ta nie zużywa dużo energii elektrycznej. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+ przy zużyciu 438 kWh rocznie.

Urządzenie LG GC-B247SEDC może zamrozić maksymalnie 12 kilogramów żywności dziennie. Lodówka wyróżnia się niezawodnością i jakością montażu. Sercem techniki jest opatentowany przez LG silnik inwerterowy. Wśród autorskich technologii znajdują się Multi Air Flow, Smart ThinQ oraz DoorCooling+. Urządzenie jest w stanie informować użytkowników o niedomkniętych drzwiach, zablokować panel sterowania (zabezpieczenie przed dziećmi) oraz szybko zamrozić żywność.

Przestrzeń wewnętrzna komory chłodniczej podzielona jest na cztery półki i cztery kieszenie drzwiowe. Jest tam forma na lód, szuflada na warzywa i owoce. Lodówka LG GC-B247SEDC zaskakuje swoją cichą pracą. Maksymalny wskaźnik hałasu podczas pracy techniki wynosi 39 dB.

SAMSUNG RS61R5001M9/UA

Wygląd lodówki spodoba się miłośnikom minimalistycznego designu. Całkowita pojemność użytkowa wynosząca 647 litrów pozwala z łatwością rozmieścić wewnątrz wszystkie niezbędne produkty. Urządzenia pracują cicho (maksymalny hałas wynosi 41 dB) i zużywają minimalną ilość energii (420 kWh/rok).

Jeden z liderów niezawodności w swojej kategorii cenowej, ponieważ posiada wieloletnią gwarancję jakości od producenta. Taka lodówka jest w stanie zamrozić 14 kg produktów spożywczych w ciągu jednego dnia. Przydatne funkcje to: niezależna regulacja temperatury w komorach; alarm niedomkniętych drzwi; wyświetlacz; tryb "Vacation"; szybkie zamrażanie; superchłodzenie; wielostrumieniowy system chłodzenia.

Technika ta wyposażona jest w technologię No Frost i wygodne sterowanie dotykowe. Wewnątrz komory chłodniczej znajdują się 4 półki i 5 kieszeni drzwiowych, a zamrażarka składa się z 6 komór.

Którą lodówkę ostatecznie wybrać?

Ten ranking najlepszych lodówek 2021 jest subiektywny. Jednak na podstawie przedstawionej listy modeli, łatwiej będzie Ci poruszać się po ofercie i zdecydować się na wybór. Przede wszystkim należy zmierzyć powierzchnię kuchni, aby zrozumieć wymiary lodówki, której potrzebujesz. Do małych kuchni wystarczą modele o wysokości od 1,70 do 1,85 metra i szerokości 60 centymetrów. Jeśli przestrzeń nie jest ograniczona, można śmiało wybrać szerokie modele wielokomorowe. Decydując o miejscu ustawienia nowych urządzeń, nie zapomnij o otworze drzwiowym. Filtruj lodówki według wielkości i przejdź do badania parametrów.

Spójrz najpierw na kubaturę i funkcje, których potrzebujesz. Nie chcesz rozmrażać urządzenia? Szukaj lodówek z funkcją No Frost. Szukasz super pojemnej lodówki dla dużej rodziny? Zwróć uwagę na lodówki typu side-by-side. Szukasz sposobu na szybkie schłodzenie soku, wody i ulubionych napojów? Szukaj urządzeń, które oferują superchłodzenie. A jeśli Twoim priorytetem jest niezawodność i trwałość, szukaj urządzeń z silnikami inwerterowymi. Jeśli chodzi o poziom hałasu, to zgodnie z normą nie powinien on przekraczać 45 dB. Odnieś się do tej wartości, aby wybrać cichą lodówkę.

Nie da się zdefiniować jednej idealnej lodówki dla wszystkich kupujących. Najlepsza marka lodówki i najlepszy model urządzenia będzie inny dla każdego.