Czarna lista w telefonie: wszystko, co musisz wiedzieć

 Dostępność komunikacji mobilnej dała dar możliwości komunikowania się z bliskimi na odległość, jak tylko chcesz. Jednak nie wszystkie połączenia przychodzące wywołują pozytywne emocje. Ale w tym przypadku technologia może pomóc: możesz dodać szczególnie irytujących i nieprzyjemnych abonentów do swojej czarnej listy. W poniższym artykule dowiesz się jak to zrobić.

Jak dodać numer do czarnej listy

Co oznacza czarna lista w telefonie? Jest to jedna z funkcji telefonów, która pozwala na pozbycie się denerwujących połączeń i wiadomości od osoby, która nas nie interesuje. Warto zaznaczyć, że blokowanie połączeń przychodzących może działać różnie w zależności od firmware'u telefonu. W niektórych przypadkach, właściciel smartfona nie będzie nawet wiedział, że próbowali się do niego dodzwonić, w innych - nie będzie sygnałów dźwiękowych, ale powiadomienia przyjdą.

Jak mogę znaleźć czarną listę w moim telefonie i dodać tam abonenta? Metoda wpisania telefonu na czarną listę zależy od typu urządzenia. Rozważ najskuteczniejsze metody na popularnych gadżetach.

Jak wpisać numer na czarną listę w systemie Android stock

Większość smartfonów działa w oparciu o system operacyjny Android. Ale pomimo wspólnego systemu operacyjnego, sposoby blokowania kontaktów różnią się w zależności od konkretnego producenta urządzenia i wersji systemu operacyjnego, z którego korzysta. Dla posiadaczy Nexusów, Motoroli, Nokii, Xiaomi i innych gadżetów z czystym Androidem wystarczy poniższa metoda.

  • Wejdź do punktu menu "Call log". Wybierz numer, który ma zostać zablokowany. Dotknij go i przytrzymaj, aż w wyskakującym menu pojawi się opcja "Zablokuj". Następnie dotknij go.

W razie potrzeby możesz również zaznaczyć w oknie pole "Zgłoś spam".

Innym sposobem na blokowanie numerów dla urządzeń z systemem Android.

  • Otwórz "Telefon". Wejść do menu ustawień. Wewnątrz ustawień, jest element o nazwie "Blokowanie połączeń", dotknij go. Pozostaje tylko wybrać opcję "Dodaj numer" i wprowadzić kontakt niechcianego rozmówcy.

Jak dodać numer do czarnej listy, jeśli system operacyjny został zmodyfikowany przez producenta? Zrozumiejmy element po elemencie.

Jak zablokować numer w telefonie Samsung

  • Stuknij w menu Telefon i Kontakty. Znajdź niechciany numer i dotknij go. W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Opcje", wybierz go. W wyskakującym menu będzie odpowiedni element "Numer bloku".

Innym sposobem jest z menu "Telefon", przejdź bezpośrednio do "Opcje" i wybierz "Ustawienia". W podpunkcie "Zablokuj połączenia" wybierz "Zablokuj listę" i wprowadź numer telefonu w puste pole.

Czarna lista numerów w LG

Jak umieścić numer na czarnej liście, jeśli posiadasz smartfon LG? Pomocny będzie ten sam punkt menu "Telefon". Wewnątrz tej sekcji należy kliknąć na ikonę dodatkowego menu (trzy pionowe kropki) i wybrać pozycję "Ustawienia połączeń". Kolejnym krokiem jest opcja "Odrzucenie połączenia" i wpisanie numeru konkretnego abonenta.

Ten sam efekt można osiągnąć przechodząc do menu Połączenia (lub Kontakty), klikając na interesujący nas numer i wybierając w wyskakującym okienku opcję "zablokuj numer".

Co zrobić, jeśli zmieniłeś zdanie i chcesz usunąć numer z czarnej listy?

  • Naciśnij trzy pionowe kropki, będąc w menu "Telefon". Otwórz "Ustawienia połączeń". Stuknij w "Blokowanie i odrzucanie połączeń przez wysłanie wiadomości". W menu "Zablokowane numery" usuń ten, który chcesz odblokować.

Jak dodać numer do czarnej listy na gadżetach HTC

Posiadacze telefonów HTC mają najłatwiejszy sposób na zablokowanie numeru telefonu. Wszystko, co musisz zrobić, to:

  • przejdź do sekcji menu "Telefon"; zlokalizować zły numer i uszczypnąć go palcem; wybierz funkcję blokady w oknie podręcznym.

Jest gotowy! Możesz korzystać z telefonu bez obawy o telefony od irytującego abonenta.

Jak umieścić numer na czarnej liście w Meizu

Jeśli masz urządzenie wyprodukowane przez Meizu, możesz uzupełnić czarną listę swojego telefonu w następujący sposób.

  • Wejdź do menu Telefon, a następnie do menu Wybieranie. Kliknij na numer natrętnego rozmówcy, klikając na ikonę strzałki w kółku. Kliknij na opcję "czarna lista", która się pojawi.

Oprócz zablokowania dzwoniącego, można również usunąć wszystkie jego rekordy połączeń, w tym celu wystarczy zaznaczyć odpowiednią pozycję w wyświetlonym oknie.

Jak dodać numer do czarnej listy na Xiaomi

Jak umieścić numer na czarnej liście, jeśli masz telefon Xiaomi? Pierwszym krokiem jest przejście do aplikacji Bezpieczeństwo i otwarcie sekcji "Blokowanie spamu". Następnie kliknij na "Menu zaawansowane" i wybierz "Ustawienia czarnej listy". Wewnątrz znajduje się opcja dodawania rozmówców do czarnej listy.

Jeśli numer, który chcesz znaleźć w rejestrze połączeń, po prostu dotknij konkretnego telefonu i przytrzymaj, aż na ekranie pojawi się opcja "Zablokuj". Następnie wystarczy dotknąć napisu. Zrobione! Nie będzie można już nawiązać połączenia z wybranym rozmówcą.

Można również zablokować numer poprzez menu "Kontakty" (jest to odpowiednie dla przypadków, gdy abonent jest wpisany do książki telefonicznej). Aby to zrobić, otwórz kartę określonego abonenta, kliknij na trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i kliknij opcję "Blokuj".

Jak działa czarna lista na iPhonie?

Schemat blokowania niechcianych numerów na iPhone'ach niewiele różni się od tej samej procedury na urządzeniach z Androidem. Istnieją jednak pewne niuanse. Więc, jak dodać numer do czarnej listy na iPhone?

  • Przejdź do książki telefonicznej i otwórz kontakt, który ma zostać zablokowany. Przewiń listę opcji i znajdź na dole opcję blokowania. Stuknij w "Lock" i potwierdź operację.

Właściciele iPhone'ów mają także możliwość blokowania niechcianych wiadomości iMessage. Aby wprowadzić ustawienia i ograniczyć, kto może wysyłać do Ciebie wiadomości, przejdź do sekcji wiadomości. Następnie otwórz konkretne okno dialogowe i kliknij na ikonę informacji i sam numer telefonu. Przewiń listę opcji w dół, aby dojść do opcji "Blokuj".

Aplikacje blokujące kontakty

Zdarza się, że nie możesz poradzić sobie z blokowaniem kontaktów za pomocą zwykłych środków. Ale nie rozpaczaj. Przecież zawsze można skorzystać z aplikacji, które rozwiążą problem. Do najbardziej popularnych i skutecznych programów należą:

  • Mr.Number - funkcjonalność aplikacji pozwala nie tylko na szybkie blokowanie numerów, ale również na otrzymywanie powiadomień o podejrzanych numerach; Call Blocker - prosta darmowa aplikacja z przyjaznym interfejsem i szybkim zarządzaniem czarną listą; Czarna lista - aplikacja do szybkiego blokowania połączeń i wiadomości wysyłanych zarówno ze znanych, jak i nieznanych numerów.

Kolejną aplikacją, która pomaga blokować telemarketing, telefony od inkasentów, wszelkiego rodzaju oferty usług finansowych itp. jest Nie odbieraj telefonu. Podejrzane numery zostaną natychmiast zablokowane, a użytkownik otrzyma powiadomienie o podjętych działaniach.

Na jakiej podstawie są blokowane? Aplikacja korzysta z bazy danych wszystkich użytkowników i dokonuje blokowania na podstawie negatywnych ocen. Baza danych jest stale aktualizowana, więc nawet jeśli oszuści zdobędą nowe numery, będziesz chroniony. Wszystkie wymienione programy można pobrać i zainstalować za darmo za pomocą platformy Google Play.

Blokowanie przez operatora sieci komórkowej

Jeśli nie chcesz dowiedzieć się, jak samodzielnie wpisać numer telefonu na czarną listę, zawsze możesz poprosić o pomoc operatora sieci komórkowej. Jest to najskuteczniejszy sposób blokowania numerów w ten sposób. Faktem jest, że dodając numer do czarnej listy w telefonie, ustawiasz odrzucanie połączeń lub po prostu aktywujesz brak powiadomienia, że abonent próbował się do Ciebie dodzwonić.

Dzięki skorzystaniu z usługi blokowania przez operatora, żądany numer zostanie całkowicie zablokowany. Operatorzy oferują również możliwość wyboru opcji tego, co usłyszy zablokowana osoba, gdy będzie próbowała się dodzwonić. Może to być krótki dźwięk dzwonka (jak gdyby linia była zajęta) lub standardowe wyrażenie informujące, że słuchawka jest poza zasięgiem sieci.

Wynik

Czarna lista w telefonie może być konieczna w różnych przypadkach. Ta opcja może uchronić Cię przed niechcianymi połączeniami od irytujących abonentów, a także pomóc w blokowaniu reklam. Problem ten można rozwiązać za pomocą standardowych narzędzi dla systemów Android i iOS lub specjalnych aplikacji. Aby całkowicie zablokować abonenta, skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej.