Jak nagrywać rozmowy telefoniczne na urządzeniu z Androidem: popularne i łatwe sposoby

 Pomimo zakazu nagrywania rozmów telefonicznych w wielu krajach na świecie, użytkownicy krajowi szczerze mówiąc nie krępują się tej możliwości, wykorzystując ją do własnych celów. Do nagrywania komunikacji biznesowej, jako dowód lub po prostu, aby przypomnieć sobie o ważnych momentach komunikacji.

O tym, że nagrywanie rozmów na iPhonie jest niemożliwe, wiadomo od dawna. W nowych urządzeniach funkcja ta jest wyłączona, ponieważ twórcy uznali ją za niebezpieczną. W pewnym momencie podobną drogą podążyło Google. W związku z tym smartfony na najnowszych wersjach Androida również nie mogą zapisywać połączeń. Naturalnie pojawia się pytanie: jak nagrać rozmowę telefoniczną? Czy to już naprawdę koniec? W rzeczywistości istnieje wiele różnych sposobów. Oto jak.

Właściwości techniczne

Decydując się na nagrywanie rozmowy telefonicznej na Androida, pierwszą rzeczą, którą należy wypróbować, są wbudowane narzędzia. Większość nowoczesnych smartfonów ma tę funkcję wbudowaną w firmware. Jak go używać?

Gdy do kogoś dzwonisz, w menu połączeń szukaj przycisku z głośnikiem, który odpowiada za nagrywanie. Często, aby go znaleźć, trzeba kliknąć na trzy kropki ("Więcej", "Więcej") - pojawi się ukryty panel, który będzie funkcją nagrywania rozmów telefonicznych. Naciśnij go i rozpocznij nagrywanie. Po zakończeniu rozmowy, połączenie jest automatycznie zapisywane w formacie dźwiękowym. Jak znaleźć nagranie rozmowy przez telefon?

  • Przejdź do dyktafonu, w którym znajduje się zapis audio Twojego połączenia. Poszukaj nagrania na karcie pamięci w ścieżce sdcard/PhoneRecord. Ale czasami trudno jest znaleźć ten folder, ponieważ ścieżka może być nieco inna (w zależności od konfiguracji smartfona i wersji oprogramowania układowego). W tym przypadku należy wyszukać rekord poprzez wyszukiwanie - potrzebny katalog będzie miał w nazwie słowo "rekord". Podłącz urządzenie mobilne do laptopa lub komputera, rozpocznij wyszukiwanie plików audio w formacie, w którym są one zapisane na smartfonie.

Jak widać, wszystko jest dość proste.

Używanie oprogramowania

Zamiast korzystać z dyktafonu i komputera, znacznie wygodniej jest nagrywać rozmowy za pomocą aplikacji. Usługa Google Voice jest dostępna w telefonach z systemem Android, ale działa ona tylko w przypadku połączeń przychodzących. Dlatego polecamy inne opcje, które pomogą Ci nagrać rozmowę.

TapeACall .

Aplikacja nagrywa rozmowy telefoniczne o dowolnej długości, a następnie możesz je odsłuchać na swoim smartfonie, przesłać do chmury i udostępnić w sieciach społecznościowych.

Aplikacja odtwarza tylko pierwsze 60 minut za darmo, potem trzeba wykupić abonament. Jak włączyć nagrywanie rozmów?

  • Uruchom "Tap e-call" i kliknij na "Record". Wybierz "Call" i po połączeniu, wybierz "Add", aby wybrać osobę, z którą chcesz nagrać rozmowę. Po udzieleniu odpowiedzi naciśnij "Połącz" - rozpocznie się nagrywanie.

Jeśli chcesz nagrać rozmowę, zaraz po "Call" kliknij "Connect" i program rozpocznie swoją pracę w trybie cichym.

Rejestrator połączeń

Aplikacja może automatycznie nagrywać rozmowy telefoniczne. Otwórz program, pojawi się lista kategorii - wybierz ustawienia ikony. Aktywne automatyczne nagrywanie rozmów przychodzących i wychodzących. W menu można również wykluczyć konkretne numery telefonów (których nie chcemy nagrywać), umieścić prośbę o podanie kodu PIN lub zmienić format, w jakim zapisywane będzie nagranie audio.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną w systemie Android? Połączenia wychodzące będą zapisywane automatycznie, plik z nagraniem będzie dostępny w Rejestratorze połączeń, w zakładce "Wszystkie". Wchodząc do katalogu, można go edytować, wysłać mailem lub usunąć. Aplikacja jest dostępna za darmo, ale ma dużo reklam. Aby pozbyć się wyskakujących okienek i banerów, kup pełną wersję.

Inteligentny rejestrator połączeń

Kolejny dobry program do nagrywania rozmów telefonicznych. Aby rozpocząć pracę z nim, kliknij na ikonę 3 poziomych pasków, a następnie - "Ustawienia". Opcjonalnie można ustawić opcję automatycznego nagrywania rozmów, opcje wyświetlania rozmów oraz źródło nagrywania - mikrofon lub głośnik.

Gdy wykonujesz lub odbierasz połączenie, Smart Call Recorder uruchamia się automatycznie. Po zakończeniu połączenia przejdź do aplikacji - gotowy plik audio znajdzie się w folderze Skrzynka odbiorcza lub Skrzynka nadawcza. Skopiuj go, udostępnij na portalach społecznościowych lub usuń. Program ten jest całkowicie darmowy, dostępne są wersje pro i premium, ale podstawowa funkcjonalność w zupełności wystarczy.

Jak nagrywać rozmowy w systemie Android 10

Zapewne większość naszych czytelników zastanawia się, jak nagrać rozmowę na Androida w wersji dziesiątej. W tej generacji systemu Google OS, jak i w jedenastej, opcja nagrywania jest wyłączona jako taka. Są jednak producenci, którzy integrują tę funkcję w firmware, szczególnie chińscy. Posiadacze smartfonów Meizu lub Xiaomi martwią się, jak nagrać rozmowę telefoniczną. Ich urządzenie ma już wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić. Pozostaje tylko kliknąć na ikonę dyktafonu w czasie rozmowy. Gotowe audio znajdzie się w katalogu "call_rec", do którego można się dostać przechodząc do programu z plikami.

Nagrywanie połączeń w systemie Android 8

Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android 8.1 i wcześniejszych modeli mogą bez problemu nagrywać swoje rozmowy w programie ACR Cube.

  • Zainstaluj program na swoim smartfonie. Zezwolić na wszystkie żądane prerogatywy. Zadzwoń przez "Telefon" na swoim urządzeniu i naciśnij przycisk nagrywania, aby nagrać.

Wyszukiwanie gotowych plików audio w ACR Cube: na stronie głównej zobaczysz wszystkie nagrania audio z ikoną programu, w którym zostało ono wykonane. Na przykład, standardowy "Telefon", lub Telegram. Aby posłuchać dźwięku, kliknij na niego.

Program ACR Cube oferuje szereg opcji, w tym automatyczne nagrywanie, jego aktywację głosem lub w momencie odebrania połączenia. Oprócz tego możesz wykonać aktywne geotargetowanie: aplikacja nie tylko nagra twój dialog, ale również ustali punkt na mapie, gdzie połączenie zostało odebrane i nagrane.

Masz problemy, jak nagrać rozmowę telefoniczną na swoim smartfonie? Nie słyszysz dobrze swojego rozmówcy lub słyszysz tylko siebie? W takim przypadku należy zmienić ustawienia nagrywania. Doświadczeni użytkownicy polecają również ustawienie wartości suwaka "Poprawa wyrazistości rozmów telefonicznych" na maksimum - rozwiązuje to jeśli nie wszystkie, to wiele problemów.

Jak nagrywać rozmowy na Huawei

Najprostszym sposobem jest włączenie dyktafonu przed wykonaniem połączenia przychodzącego. W tym przypadku nie ma potrzeby pobierania oprogramowania wspomagającego. Jednak użytkownik będzie musiał sam kontrolować początek i koniec nagrania, co często prowadzi do nagrywania niepotrzebnych informacji.

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na Huawei? Przejdźmy krok po kroku.

  • Na smartfonie znajdź i włącz "Nagrywarkę". W książce telefonicznej wybierz abonenta, z którym chcesz nagrać rozmowę. Dzwoń, łącz się i komunikuj. Po zakończeniu rozmowy należy wyłączyć dyktafon. Wyślij pliki nagrań do Google Drive lub Dropbox.

Automatycznie nagrywać rozmowy telefoniczne można tylko za pomocą specjalnego programu.

Co zrobić, jeśli dyktafon przestanie nagrywać podczas rozmowy? Bardzo często problem jest rozwiązywany przez proste naciśnięcie/usunięcie pauzy (na kilka sekund).

Jak nagrywać rozmowy w aplikacji WhatsApp

Powyżej wspomnieliśmy o aplikacji ACR Cube. Za jego pomocą można nagrywać rozmowy w usługach VoIP. Odbywa się to na tej samej zasadzie, co w przypadku połączeń komórkowych.

  • Wybierz użytkownika, do którego chcesz zadzwonić i kliknij na słuchawkę. Gdy usłyszysz sygnał wybierania i zobaczysz ekran połączenia, kliknij przycisk nagrywania. Jeśli chcesz zakończyć nagrywanie w środku rozmowy, kliknij przycisk nagrywania. Po zakończeniu rozmowy nagrywanie zakończy się automatycznie.

Czasami występują problemy podczas nagrywania rozmów w WhatsApp, co w większości przypadków wynika z niekompatybilności komunikatora i ACR Cube.

Jak nagrywać rozmowy w Telegramie

Zasada jest bardzo podobna jak w przypadku WhatsApp. Ale nie jest bezzasadne ponowne przejrzenie instrukcji. Do nagrywania rozmów służy aplikacja ACR Cube lub jej odpowiedniki, "Record Calls", "Auto Record Calls for Me" i inne.

Zainstalujmy program na swoim smartfonie z systemem Android, pobierając go z Google Play. Z reguły po zainstalowaniu funkcja automatycznego nagrywania rozmów jest aktywna. Ale na wszelki wypadek warto to sprawdzić. Jak włączyć nagrywanie rozmów w telefonie? W aplikacji na ekranie głównym, otwórz menu boczne, naciśnij "Record", jeśli "Enable conversation mode" jest nieaktywne, włącz je. Wszystko, teraz wszystkie opcje są aktywne - można "nagrywać".

Jak nagrywać rozmowy w Viber

Pomimo funkcjonalności Vibera (wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych, komunikacja audio i wideo) komunikator ma jedną poważną wadę - nie można nagrywać rozmów. Ale właśnie dlatego ten artykuł jest napisany, aby rozwiązać te problemy.

Tak więc, najpierw abonent musi zainstalować specjalny program na swoim smartfonie. Na przykład ACR Cube, Call Recorder, Reptilicus lub Auto Recorder For Viber. Po - uruchom aplikację, po uprzednim założeniu konta w systemie.

Dokonywanie zapisów w Viber jest tak samo proste jak w przypadku Telegramu - wystarczy jeden przycisk. Audio jest wygodne do zapisywania w usłudze chmury, i nie ma potrzeby rootowania urządzenia.

Nagrywając rozmowę telefoniczną ze swoim rozmówcą pamiętaj, że w istocie naruszasz jego prawo do prywatności. Ale czasami nagranie może być jedynym mocnym argumentem na Twoją korzyść w różnych sporach. Dlatego lepiej mieć taką możliwość - tak na wszelki wypadek.