Jak nagrywać rozmowy na iPhonie: najlepsze sposoby na zrobienie tego

 Smartfon jest popularnym narzędziem komunikacji. Używamy go do komunikowania się z rodziną, kolegami i przyjaciółmi, rozwiązywania problemów biznesowych, umawiania się na spotkania i zamawiania towarów. Istnieją rozmowy, które muszą być nagrywane. Dlaczego to robisz? Zazwyczaj po to, aby mieć materiał audio, w którym wyraźnie słychać istotę rozmowy, która miała miejsce. W przypadku gadżetów z systemem Android można dokonać nagrania elementarnego połączenia. Wszystko co musisz zrobić, to pobrać darmowy program z Play Market. Jeśli chodzi o iPhone'y, tutaj wszystko jest o wiele bardziej skomplikowane: aplikacji do nagrywania rozmów jest znacznie mniej, a wszystkie są płatne. Dlaczego tak jest?

Chodzi o ścisłe przestrzeganie przez Apple amerykańskiego prawa, w szczególności, że w niektórych stanach (np. w Kalifornii) nagrywanie rozmowy może odbywać się tylko za zgodą obu uczestników. W przeciwnym razie ten, kto nagrał rozmowę telefoniczną, może mieć kłopoty z prawem. Aby uniknąć takich kłopotów, korporacja "Apple" wyposażyła swoje smartfony w specjalną blokadę rozmów. Po kliknięciu przycisku dyktafonu, użytkownik zobaczy na ekranie powiadomienie o zablokowaniu możliwości zapisu. Jak więc nagrać rozmowę na iPhonie? W tym artykule przeanalizujemy dostępne sposoby.

Kupowanie aplikacji

Być może najszybszy i najprostszy sposób, jak nagrać rozmowę na iPhone'a. W AppStore jest wystarczająco dużo aplikacji do łączenia rozmów. To prawda, za opłatą.

Oto najpopularniejsze z nich:

  • TapeACall. Program pozwala na nagrywanie rozmów wychodzących i przychodzących za pomocą jednego kliknięcia. Nagrywanie dialogów jest dostępne w trybie tła i tyle razy, ile chcesz. Transkrypcja przez NoNotes. Nagrywa rozmowy telefoniczne z późniejszym przełożeniem na format tekstowy (transkrypcja). Aby korzystać z aplikacji należy wykupić abonament. Pierwsze 20 minut w miesiącu jest bezpłatne. IntCall. Oprócz funkcji dostępnych w poprzednich programach, "incall" może ukryć numer telefonu. Do korzystania z aplikacji wymagana jest również subskrypcja. Rejestrator połączeń bez ograniczeń. Kolejne popularne rozwiązanie, które łączy w sobie opcje pierwszego i trzeciego programu. Ipadio. Jedna z niewielu całkowicie darmowych aplikacji. Jednakże, z własnymi niuansami w zakresie użytkowania. Zanim zainstalujesz program, utwórz konto na oficjalnej stronie dewelopera. W przeciwnym razie nagrania rozmów nie zostaną zapisane. Aby nagrać rozmowę w formacie audio, należy zadzwonić pod lokalny numer Ipadio i podać PIN. Następnie dodaj rozmówcę i połącz połączenia. Aplikacja jest dostępna w AppStore. Google Voice. Program o rozbudowanej funkcjonalności od Google. Umożliwia manipulowanie numerami telefonów i pocztą głosową. Aplikację należy zarejestrować w serwisie, a następnie w menu ustawień wybrać opcję "Połączenia". W wyświetlonej zakładce "Opcje dla połączeń przychodzących" ustaw opcje nagrywania. Aby nagrać rozmowę, po prostu naciśnij 4 na klawiaturze Google Voice. Pewnym ograniczeniem programu jest to, że można w nim nagrywać dialogi tylko z numerami, które znajdują się w bazie danych. Nagrywanie rozmów wychodzących nie jest możliwe. Niemniej jednak, Google może wysłać rekord przez e-mail, co jest z pewnością wygodne dla dalszych manipulacji z nim.

Callwrite .

Usługa ta pozwala na nagrywanie rozmów telefonicznych bez większego wysiłku. Łączy się na zasadzie połączenia konferencyjnego, w momencie połączenia. Kilka minut po zakończeniu rozmowy użytkownik otrzymuje na swoim iPhonie wiadomość, że nagranie się powiodło i można odsłuchać dźwięk. Nagrania z dyktafonu są przechowywane w smartfonie w formacie .mp3 przez okres od 3 do 90 dni. Możesz je pobrać, płacąc za usługę poprzez konto osobiste. Zobaczmy, jak nagrać rozmowę na telefonie iPhone za pomocą aplikacji Callwrite.

  • Podczas rozmowy kliknij na "+" (ikona dodawania do rozmowy telefonicznej). Zadzwoń do serwisu używając numeru, który wcześniej zapisałeś w książce kontaktowej. Kliknij na "Connect", aby połączyć się z usługą, w przeciwnym razie rozmowa nie zostanie nagrana. Rozmawiaj z rozmówcą na czacie, podczas gdy Callwrite nagrywa. Kiedy rozmowa wygaśnie, Twój dialog będzie gotowy. Zapis Twojego dialogu odbywa się niezależnie od tego, czy jesteś zarejestrowany na stronie internetowej i czy masz wystarczającą ilość pieniędzy na swoim koncie. Jednak, aby odsłuchać audio i zapisać nagranie, musisz zalogować się na swojej osobistej stronie.

Nagrywanie za pomocą komputera Mac

Jak nagrać rozmowę telefoniczną na telefonie iPhone? W takim przypadku musisz połączyć iPhone'a z komputerem Mac bezprzewodowo. Nagrywanie dialogu w formacie audio odbywa się za pomocą aplikacji CallRecorder na komputerze. Aby wdrożyć nagrywanie, oprócz urządzeń i routera z dostępną siecią Wi-Fi konieczne jest zezwolenie na połączenia z innych gadżetów na iPhone (opcja jest aktywowana w ustawieniach smartfona).

Po zainstalowaniu aplikacji Call Recorder na komputerze Mac należy włączyć automatyczne nagrywanie w opcjach, a następnie odebrać połączenie przychodzące lub wybrać rozmówcę z komputera. Dialog zostanie automatycznie zapisany w formacie audio. Aby go odsłuchać, użyj programu Ecamm, który jest instalowany dodatkowo do CallRecorder.

Jeśli masz MacBooka, możesz również użyć QuickTime do nagrywania rozmów. Aplikacja jest używana w następujący sposób:

  • W menu QuickTime, wybierz zakładkę "Plik". Kliknij na link "Nowe nagranie audio". Wybierz menu obok przycisku nagrywania i upewnij się, że opcja "Wbudowany mikrofon" jest zaznaczona.

Zestaw słuchawkowy do nagrywania

Podsłuchiwanie rozmów innych osób za pomocą "podsłuchu" jest na Ukrainie zabronione przez prawo. Ale zapisywanie kontaktów osobistych jest bardzo możliwe. Do tego celu służą zestawy słuchawkowe z opcją nagrywania dźwięku, które są sparowane z iPhonem przez Bluetooth (na zasadzie przenośnych głośników) lub bezpośrednio przez wejście audio. Należy jednak pamiętać, że funkcja ta jest dostępna w modelach począwszy od siódmej generacji.

iPhone nie posiada gniazda 3,5mm, więc ta metoda nagrywania rozmów na iPhone, jest bardziej odpowiednia dla wczesnych urządzeń. Nowsze modele iPhone'ów łączą się za pomocą bluetooth lub poprzez adaptery do portu Lightning.

Często właściciele smartfonów "Apple" korzystają ze specjalnych etui i futerałów, jednym z nich jest Just in Case. Aby z niej korzystać, nie jest wymagane połączenie z urządzeniem mobilnym. Wystarczy włożyć iPhone'a do etui, w którego korpusie znajduje się specjalny przycisk do nagrywania: kliknij go, a rozpocznie się proces nagrywania.

W tych przypadkach dialogi nagrywane są niesystematycznie - przez osobny mikrofon wbudowany w pobliżu głośnika. Dźwięk zapisywany jest w formacie .mp3 na karcie pamięci, która również musi być zainstalowana w obudowie. Przenoszenie nagrań z dysku może odbywać się zarówno poprzez kabel microUSB, jak i poprzez wyjęcie karty pamięci i zainstalowanie na innym urządzeniu.

Jailbreak

Trwa aktywna debata na temat wykonalności tej metody. Faktem jest, że podczas wykonywania Jailbreak smartphone "jabłko" otwiera dostęp do systemu plików. W konsekwencji gadżet jest automatycznie usuwany z gwarancji i staje się podatny na wirusy. Z drugiej strony, przez jailbreaking iPhone, można zainstalować pirackie wersje Cydia na iOS, i to za darmo! A następnie użyj aplikacji do nagrywania rozmów, która najbardziej Ci się podoba. Po zainstalowaniu Cydii, przycisk nagrywania rozmów zostanie dodany do iPhone'a dla połączeń przychodzących i wychodzących. Nagrane rozmowy wykonane na jednym z popularnych tweaków (Call Recorder, AudioRecorder XS, Packix), można odsłuchać, zapisać w chmurze i udostępnić w sieciach społecznościowych i przez e-mail. Dostępna jest m.in. możliwość nagrywania rozmów FaceTime, Skype czy Facebook.

Poczta głosowa

Do nagrywania rozmów można również używać wbudowanej poczty głosowej iPhone'a. Funkcja ta wymaga najpierw, aby operator zezwolił na pobieranie nagrań głosowych z iPhone'a.

Aby dowiedzieć się, czy Twój operator obsługuje tę funkcję, zaloguj się do aplikacji Telefon i stuknij w zakładkę Poczta głosowa. Jeśli pojawi się lista poczty głosowej, to dobrze. Jeśli jednak pojawi się komunikat, że aby uzyskać dostęp do poczty głosowej, należy zadzwonić pod określony numer, należy wykonać następujące czynności.

  • Zakładając, że jesteś w stanie pobrać pocztę głosową, Twoim następnym krokiem jest zadzwonienie do osoby, do której dzwonisz i poinformowanie jej, że chcesz ją nagrać. Podczas połączenia stuknij ikonę "Nowe połączenie", przycisk , aby aktywować połączenie trójstronne. Zadzwoń na swój numer iPhone'a i poczekaj na zakończenie wiadomości głosowej. Stuknij "Połącz połączenia", aby rozpocząć połączenie. Następnie należy kontynuować rozmowę. Po zakończeniu połączenia poszukaj kopii nagrania poczty głosowej za pomocą aplikacji na iPhone'a.

Metoda dowolna

Nieco niezdarna, ale wykonalna metoda, jeśli nie wiesz, jak nagrywać rozmowy na iPhonie - za pomocą obcego dyktafonu. Jak to zrobić.

  • Wykonaj telefon do przyjaciela, kolegi lub kogokolwiek innego, z kim chcesz nagrać rozmowę. Przełącz na głośnomówiący. Weź swój AppleWatch lub inny gadżet i włącz na nim dyktafon. Zbliż gadżety jak najbliżej siebie, ale nie tak, żeby dyktafon wyłapywał piski głośnika. Nagraj dialog i zapisz go na swoim smartfonie. Słuchaj, edytuj i udostępniaj gotowy plik dźwiękowy według własnego uznania.

Oczywiście, ta metoda nie obiecuje super jakości nagrania, ale w niektórych przypadkach ta opcja będzie optymalna. Najważniejsze jest, aby spróbować nagrać rozmowę w całkowitej ciszy. Ponadto, nie zapomnij poinformować rozmówcy, że nagrywasz, aby nie naruszyć prawa do prywatności.

Nagrywanie połączeń głosowych na telefonie iPhone nie jest bynajmniej procesem łatwym. Istnieje jednak wiele różnych sposobów, aby to zrobić. Wybierz ten, który pasuje do Twojej sytuacji i idź na to.