Przetrwanie w letnim mieście: Mission Possible

 Lato jest tak gorące, że jesteś wyczerpany z powodu upału, ale potem walczysz, aby nie zmoknąć w deszczu i znosić nadmierną wilgotność. My w redakcji nie wiemy, za co się chwycić - za klimatyzator czy za wentylator, za nawilżanie powietrza czy wręcz przeciwnie - za jego osuszanie.

Wypito setki litrów wody, zjedzono kilka kilogramów lodów, zainstalowano klimatyzator, ale co jeszcze może być potrzebne? Spróbujmy razem to rozgryźć.

Zebraliśmy kilka urządzeń domowych, które pomogą zapewnić komfortowe lato w miejskim środowisku, niezależnie od pogody.

Wentylatory

Bez wentylatora podłogowego będzie gorąco w lecie, zwłaszcza jeśli nie masz klimatyzacji. W gorące bezwietrzne dni, kiedy na zewnątrz nie porusza się ani jeden listek, ratunkiem będzie wentylator podłogowy. Jego główną zaletą jest dobra mobilność - takie wentylatory są zazwyczaj dość lekkie i łatwe do przenoszenia z jednego pomieszczenia do drugiego. Istnieją modele, które mogą być sterowane zdalnie. Wentylatory mają zazwyczaj kilka prędkości obrotowych, dzięki czemu można wybrać dla siebie komfortowy przepływ powietrza. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w wyłącznik czasowy, funkcja ta jest bardzo wygodna w użyciu przed pójściem spać, dzięki czemu można zasnąć w komfortowych warunkach.

Przy wyborze wentylatora należy zwrócić uwagę na jego wagę, nie powinien być bardzo lekki, ponieważ waga zapewnia optymalną stabilność.

Klimatyzatory

Klimatyzator to najlepsza rzecz, jaką wymyślili ludzie. Obecnie najbardziej popularnymi i funkcjonalnymi modelami są klimatyzatory dwujednostkowe. Jeden blok jest instalowany wewnątrz, a drugi na zewnątrz. Takie klimatyzatory są raczej kompaktowe i można je łatwo zainstalować w każdym pomieszczeniu.

Przy wyborze klimatyzatora warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, aby znaleźć najlepszą dla siebie opcję.

Przeczytaj przewodnik wyboru klimatyzatora, aby zrozumieć specyfikę swojego wyboru.

Odwilżacze

Człowiek, aby czuć się komfortowo i przebywać w pomieszczeniach zamkniętych, potrzebuje 40-60% wilgotności powietrza. Jeśli w mieście przez kilka dni pada deszcz, wilgotność w mieszkaniu może wzrosnąć nawet do 80%, co będzie odczuwalne dla organizmu jako dyskomfort. Wyższy odczyt nie jest dobry dla zdrowia, ponieważ pleśń, grzyby i bakterie zaczynają się namnażać przy wysokiej wilgotności powietrza.

Może wystarczyć do przewietrzenia pomieszczenia, ale jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, powinieneś rozważyć zakup osuszacza powietrza. Wystarczy kilka godzin, aby usunąć z powietrza całą niepożądaną wilgoć. Osuszacz działa na prostej zasadzie: wentylator zasysa powietrze z pomieszczenia do parownika (radiatora o niskiej temperaturze), powietrze jest schładzane, a wilgoć w pomieszczeniu skrapla się i odprowadzana jest do wbudowanego zbiornika.

Nawilżacze

Kolejnym urządzeniem domowym, które może przydać się latem jest nawilżacz powietrza. Suche, gorące powietrze jest szkodliwe nie tylko dla Twojej skóry, ale także dla całego organizmu, dlatego nawilżacz powietrza może poprawić jakość życia w Twoim mieszkaniu lub biurze.

Nawilżacze zazwyczaj mają prosty design, który będzie pasował do każdego pomieszczenia bez dodatkowego akcentu.

Oczyszczacze powietrza

Aby mieć komfortowe lato w mieście i czuć się dobrze należy zadbać o czyste powietrze, bo to ono jest najważniejszym elementem dla naszego organizmu. Wysokiej jakości oczyszczacz powietrza w domu pomoże utrzymać świeżość i czystość przez cały dzień.

Specjalna konstrukcja obejmuje kilka filtrów: sito do filtracji wstępnej, filtr węglowy i inne materiały oczyszczające.

Oczyszczacz powietrza nie zajmuje dużo miejsca, zazwyczaj urządzenie jest niewielkich rozmiarów o nowoczesnym wyglądzie. Urządzenie jest praktycznie bezgłośne i nie powoduje dyskomfortu.

Niektóre modele synchronizują się z aplikacją w telefonie, dzięki czemu można zdalnie sterować urządzeniem za pomocą smartfona.

Meteostacja

To urządzenie pomoże Ci śledzić wszystkie wskaźniki wewnątrz i na zewnątrz Twojego domu, dzięki czemu zawsze będziesz świadomy aktualnej sytuacji pogodowej lub atmosfery w Twoim domu. Stacja pogodowa jest przeznaczona do monitorowania mikroklimatu w domu i wyświetlania wskaźników pogodowych. Niektóre modele pokazują również godzinę, kalendarz, animowaną prognozę pogody i mogą pełnić funkcję budzika. Stacja pogodowa poinformuje Cię o wilgotności w pomieszczeniu, dzięki czemu będziesz mógł zdecydować, które urządzenie jest lepsze do włączenia nawilżacza lub osuszacza.

Obsługa stacji pogodowej jest intuicyjna, a prosty, niezakłócony design pozwala na umieszczenie stacji pogodowej w dowolnym pomieszczeniu bez zakłócania jego wnętrza.

Robot odkurzacz

Im gorętsza pogoda, tym szybciej kurz gromadzi się w mieszkaniu. Oprócz kurzu, który wnosimy na butach i ubraniach z ulicy, do mieszkania wpadają z okien sierść zwierząt domowych i kurz. W lecie coraz mniej osób ma ochotę spędzać weekend na sprzątaniu naszego mieszkania, a żeby nie marnować wolnego czasu na takie rzeczy, warto pomyśleć o zakupie robota odkurzacza.

Robot odkurzacz będzie jakościowo czyścić każde pomieszczenie, najważniejsze jest to, że nie ma progów. J Urządzenia wyposażone są w specjalne czujniki do wyznaczania trasy. Robot jest w stanie posprzątać pokój na Twoje polecenie, gdy nikogo nie ma w domu lub na ustawiony wcześniej timer. Jeździ po mieszkaniu bez pomocy, pochłaniając kurz i drobne zanieczyszczenia. Jednocześnie omija wszystkie przeszkody i może przebudowywać trasę w zależności od położenia obiektów na swojej drodze. Ale najlepsze dopiero przed nami! Po zakończeniu sprzątania robot odkurzacz powraca do ładowania.

Urządzenie do robienia lodów .

Czy jest lepszy sposób na poprawę nastroju w tym upale niż chłodny popsicle? Tylko lody robione w domu z wszystkimi owocami i polewami, jakie tylko można sobie wymarzyć.

Dzięki maszynce do lodów możesz robić lody kiedy tylko chcesz - pod warunkiem, że przeczytasz instrukcję i będziesz mieć odpowiednie składniki.

Sokowirówka

Najlepszym sposobem na rozweselenie i ugaszenie pragnienia jest świeżo wyciśnięty sok! Dlatego właśnie sokowirówka jest najlepszym rozwiązaniem do użytku domowego. Sok można uzyskać ze świeżych owoców, bez dodatku cukru i barwników. Jednocześnie kompaktowe sokowirówki kuchenne zachowują wszystkie witaminy i minerały, które są zawarte w owocach lub warzywach.