Kreatywne podejście do Halloween: kilka "strasznych" pomysłów

 Od niedawna równik jesieni stał się czasem dla święta jakim jest Halloween. Obchodzony jest w ostatni dzień (a raczej noc) października: z 31 na 1. Tradycja ta wywodzi się od starożytnych Celtów, którzy wierzyli, że w tym okresie ziemię odwiedzają dusze zmarłych. Celtowie przebierali się w "straszne" kostiumy, bo mieli nadzieję, że to odstraszy zmarłych.

Nie zagłębiając się zbytnio w historię, należy zauważyć, że obchody Halloween w naszych czasach w Europie i Ameryce stały się całkiem zabawne. 31 października to dzień Wszystkich Świętych, kiedy to wszyscy świętujący przybierają różne wizerunki, zakładają kostiumy i makijaże. W tym czasie w każdym domu na pewno pojawiają się zapasy cukierków, ciasteczek i innych słodkości. Kiedy zapada ciemna noc, dzieci przebrane w kostiumy na Halloween chodzą od drzwi do drzwi i zbierają słodkie przysmaki. Obowiązuje przy tym zdanie: "Cukierek albo psikus albo śmierć!". Oczywiście nikt nie boi się małych "złośliwców" i serdecznie obdarowuje ich zaoszczędzonymi cukierkami.

Ponadto, ludzie dekorują swoje domy z pewnymi atrybutami. Na przykład, integralną częścią Halloween jest dynia Jack, "przerażające" jedzenie, wystrój w postaci nietoperzy, czaszek, szkieletów, pajęczyn i duchów. Wszystko zależy od wyobraźni ????

W przeddzień tego niezwykłego święta - Dnia Wszystkich Świętych, lub po prostu Halloween, oferujemy Państwu zbiór oryginalnych pomysłów, jak przygotować i ciekawie uczcić to wydarzenie.

Dekoracja domu na Halloween

Decor

Pokój może być urządzony na różne sposoby. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu dynię. Z warzywa usuwamy cały miąższ i wycinamy otwory na podobieństwo oczu, ust. Do środka dyni możemy włożyć świeczkę i po zmroku będzie ona wyglądała super szatańsko.

Oprócz dyń mieszkańcy Europy zwykle dekorują domy świecznikami ze świecami, girlandami rzeźbionych postaci: nietoperzy, kotów, duchów; na stołach zawsze pojawiają się ekibany z gałęzi, oplecione pajęczyną.... Sztuczne pająki, "oczy" i szkielety mogą wisieć na ścianach, sufitach i półkach. Niektórzy kreatywni rzemieślnicy przygotowują kompozycję cmentarną na swoim podwórku: zrobić sztuczny kamień nagrobny, zabawki szkieletowe i tak dalej.

Dla zupełnego poczucia wakacji w domu, ty możesz urzeczywistniać niektóre te pomysły i łatwo przygotowywać wakacyjnych paraphernalia. Girlandy mogą być wykonane z papieru, dynia jest zawsze dostępna w sklepie lub na rynku, skład gałęzi jest również łatwe do przygotowania. Najważniejsze jest to, że Ty i Twoja rodzina oraz przyjaciele dobrze się bawicie.

Oryginalny wystrój na Halloween

 

Menu

Obchody Halloween nie ograniczają się do dekorowania domu. Oczywiście, konieczne jest również przygotowanie specjalnego menu. W tej kwestii musisz wykazać się całą swoją pomysłowością. Głównym daniem na stole może być placek z dyni, który również jest bardzo zdrowy. W prawdziwej dyni można podać pieczone mięso z warzywami lub gorącą zupę.

Jajka faszerowane w formie "oczu" przyciągną wiele uwagi, a muffinki z "mózgami" na pewno spodobają się dzieciom. I gdzie tu się obejść bez ciasteczek w formie "paluszków" czy specjalnych pierników z lukrem. Zwykłe jedzenie może być podane w bardzo kreatywny sposób. Nawet zwykły hamburger czy owoce będą wyglądały zupełnie inaczej, jeśli dodasz im "twist" z Halloween.

 

"Upiorne" smakołyki

Najlepiej przygotować dla gości osobne zaproszenia lub karty menu, utrzymane w tej samej tematyce. Rodzina i przyjaciele z pewnością docenią Twój wysiłek.

Menu świąteczne

Kostiumy i makijaż

Ubierz się odpowiednio na Halloween. Najprawdopodobniej już czytałeś i widziałeś jaskrawe przykłady kostiumów w sieci. Ale nie musisz ich kupować - możesz zrobić kostium samodzielnie!

Na to święto nie musisz ubierać się "strasznie" - wystarczy dowolny unikalny wizerunek i makijaż. Na przykład, aby "stać się" mumią, wystarczy owinąć się bandażami elastycznymi i gazą, dodać "farbę" na twarz, ręce, można też pomalować paznokcie czarnym lakierem - to wszystko! Twój unikalny obraz mumii jest gotowy ????.

Jeśli masz niepotrzebne rzeczy w kolorze czarnym, możesz je wykorzystać do uszycia kostiumu czarownicy. Ciemna spódnica z potarganymi brzegami, bluza z szerokimi rękawami, wysokie obcasy i spiczasty kapelusz (możesz go zrobić sama) - będziesz miała pełnoprawną halloweenową stylizację na czarownicę ????. Oczywiście, nie zapomnij o halloweenowym makijażu i manicure ????

Kostium męski może być w postaci czarnej peleryny, koszuli i spodni - również w kolorze czarnym. A jeśli dodasz do tego trochę zielonej farby na twarzy, uzyskasz wspaniały wygląd ????

Dzieci mogą być w niemal każdym kostiumie na Halloween: księżniczki lub diabła, myszki lub dyni - wszystko będzie "na ich miarę" ????.

Kostiumy i wygląd

Rozrywka

I, oczywiście, zabawne rzeczy do zrobienia. Halloween to "upiorne" święto, ale może być zabawne i ciekawe. Dla dzieci są odpowiednie aktywne gry w poszukiwaniu ukrytych słodyczy. Dzieciom można zaproponować, aby zrobiły sobie nawzajem "mumię" z papieru toaletowego. Popularną rozrywką może być gra "ugryźć jabłko": na nitce przywiązuje się duże jabłko i zawiesza nad głową. Uczestnicy zabawy wiążą ręce za plecami i w takiej pozycji starają się ugryźć każde z jabłek. Wygrywa ten, kto najszybciej zje owoc.

Również dorośli nie będą się nudzić w Halloween. Po pierwsze, można zorganizować konkurs: kto lepiej wyrzeźbi dynię Jacka. Zwycięzca ma prawo do słodkiej i "strasznej" nagrody. Zabawę zapewni gra "wyciągnij jabłko". W tym wariancie dorośli mają za zadanie wydobyć jabłko z miski z wodą bez pomocy rąk. Ten, kto wyciągnął więcej, jest zwycięzcą. I wreszcie, upewnij się, że zakończysz wieczór opowiadając historie z horrorów. Wszyscy siadają w kręgu, a dorośli na zmianę opowiadają straszne (wymyślone) historie. Ten, kto zdobędzie najstraszniejszy z nich, otrzyma nagrodę.

Bardzo ciekawie jest spędzić czas na Halloween. Te dni będą wspominać dorośli, dzieci, a później z niecierpliwością będą czekać na przyszłoroczne obchody.

Bądźcie pomysłowi i życzcie wszystkim najstraszniejszego Halloween w historii!