Właściwe czytanie - wskazówki dla miłośników książek

Miłość do czytania jest czynnikiem, który czyni nas lepszym człowiekiem, pozwala nam się rozwijać i wzbogaca nasz wewnętrzny świat. Każdy "spragniony książek" człowiek ma swoje ulubione dzieła literackie, które czyta na nowo niezliczoną ilość razy. Ale często większość papierowych książek zbiera kurz na półkach, ponieważ nieporęczne rozmiary nie pozwalają na noszenie ich w torbie.
E-booki są najlepszą pomocą w tej kwestii. Pobierz swoją ulubioną literaturę i czytaj regularnie, bez żadnych problemów!

W tym artykule zwrócimy Twoją uwagę na kilka przydatnych wskazówek, które zmotywują Cię do czytania i sprawią, że proces ten będzie miał wysoką jakość.

Cykl życia #1 - koncentracja na czytaniu

Podczas czytania nie pozwól sobie na rozpraszanie się innymi rzeczami. W ten sposób można czytać tekst w sposób przemyślany i z sensem. Książka elektroniczna jest idealnym towarzyszem w tym względzie, ponieważ jest przeznaczona tylko do czytania i nie pozwoli Ci się rozproszyć, sprawdzając pocztę elektroniczną lub media społecznościowe, jak to może mieć miejsce w przypadku tabletu.

Cykl życia #2 - zrób listę książek, które chcesz przeczytać

I najlepiej zrobić sobie "top 5" książek - nie więcej, bo taka liczba jest optymalna dla motywacji. Zawsze będziesz miał przed sobą listę konkretnych prac i będziesz mógł stopniowo i regularnie się na niej rozwijać. To jest bardzo motywujące.

Cykl życia #3 - mieszaj i dopasowuj gatunki

Każdy ma swoje własne preferencje co do stylów i gatunków. Niektórzy ludzie lubią czytać beletrystykę, inni kryminały, a są i tacy, których interesują tylko powieści. Ale czasami ta monotonia może zgasić twoje zainteresowanie czytaniem. Aby tego uniknąć, należy "wymieszać" literaturę. Różne gatunki zapewnią nowe zainteresowanie książkami.

Fakty z życia #4 - Podziel się tym, co przeczytałeś

Dołącz do klubu książki lub sam go załóż - razem z innymi miłośnikami czytania możesz dyskutować o interesujących materiałach i dziełach ulubionych autorów i dzieł. W ten sposób materiał, który czytasz, będzie lepiej przyswajany, a Ty poznasz nowych ludzi i ciekawą literaturę.

Lifecycle #5 - zasada 30 stron dziennie

Oznacza to, że powinieneś postawić sobie za cel czytanie co najmniej 30 stron każdego dnia. Rytm czytania każdego człowieka jest inny, a żeby proces ten przebiegał regularnie i bez przestojów, należy trzymać się wybranego planu. 30 stron to optymalny rytm czytania dla każdego. W ten sposób można przeczytać około 60 książek rocznie. A to już bardzo dużo!

Życzymy powodzenia w realizacji tych przedsięwzięć!

Sprawdź zasięg:

E-booki

Futerały i osłony ekranu do tabletów

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy