Inteligentny" dzwonek do drzwi Belle (wideo)

Wielu pewnie zgodzi się, że startupy to przyszłość. Dzięki nowoczesnym możliwościom realizacji pomysłów młodych wynalazców, dziś możemy korzystać z takich urządzeń jak okulary VR, drukarki 3D i inne przydatne gadżety. Teraz na platformie crowdfundingowej IndieGoGo rozpoczęto zbieranie funduszy na wprowadzenie w życie nowego projektu - inteligentnego dzwonka do drzwi Belle.

Dzwonek do drzwi Belle

Nowość zawiera wiele przydatnych funkcji, które są aktywowane po podłączeniu do domowej sieci Wi-Fi. Po pierwsze, oczywiście sam dzwonek - gość będzie mógł w zwykły sposób nacisnąć przycisk i w ten sposób poinformować o swoim przyjściu. Dalej - "inteligentny" gadżet posiada wbudowaną kamerę wideo, dzięki której właściciel mieszkania (lub domu) widzi obraz z zewnątrz w rozdzielczości HD i kącie widzenia 170 stopni. Aparat umożliwia fotografowanie w nocy, więc obraz zawsze będzie wyraźny. Dodatkowo Belle posiada czujnik ruchu, który może wykryć, czy ktoś stoi w pobliżu drzwi wejściowych (nawet jeśli nikogo nie ma na obrazie). Dzięki temu, że urządzenie można łatwo połączyć ze smartfonem, możesz sprawdzać drzwi wejściowe za pomocą czujnika ruchu lub kamery nawet wtedy, gdy jesteś poza miastem.

Ale to nie wszystko. Podczas tworzenia projektu Belle, startupowcy wbudowali sztuczną inteligencję, która rozpoznaje twarze gości i automatycznie otwiera im drzwi. Użytkownik będzie musiał zainstalować specjalny zamek dla tej funkcji. Jeśli bliscy krewni i przyjaciele odwiedzili dom więcej niż raz, inteligentny telefon rozpozna ich twarze i otworzy drzwi.

Na koniec warto wspomnieć o wbudowanym asystencie głosowym. Dzwonek Belle pozwoli gospodarzowi porozmawiać z gościem dzwoniącym do drzwi za pośrednictwem smartfona, nawet jeśli właściciel jest poza domem. Alternatywnie, urządzenie włączy automatycznego asystenta głosowego.

Jak widać, nowość zapewni najwyższy poziom ochrony domu i dodatkowy komfort dla użytkownika.

Koszt takiego "inteligentnego" i wielofunkcyjnego projektu szacowany jest przez producentów na 169 dolarów. W tej chwili zbiórka na IndieGoGo idzie całkiem nieźle, więc pierwsza sprzedaż nowości powinna ruszyć w kwietniu tego roku.

Źródło: IndieGoGo