5 urządzeń niezbędnych w gorącym sezonie

To czas palących upałów w mieście. Każdy mieszkaniec "ucieka" od upału jak może: ktoś, jeśli to możliwe, wyjeżdża do domku na wsi i tam spędza większość czasu, ktoś pędzi bliżej wody: rzeki, jeziora, a nawet morza... Dzieci kąpią się w najbliższych fontannach i stawach. A co jeśli "praca nie daje Ci spokoju" i musisz siedzieć cały dzień w dusznym pomieszczeniu? Pomogą Ci w tym dostępne środki chłodzące, a raczej ich wyposażenie.

Odżywka

Jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj techniki klimatycznej, który służy do efektywnego chłodzenia pomieszczeń. Klimatyzatory mogą być różnego rodzaju - ścienne, podłogowe (przenośne) i sufitowe.

Zaletą klimatyzatora jest to, że szybko schładza pomieszczenie, wytwarzając chłodny strumień powietrza. Za pomocą pilota można sterować wydajnością i kierunkiem strumienia powietrza, a także wybierać dodatkowe tryby pracy urządzenia. Należy jednak pamiętać, że klimatyzator dostarcza schłodzone powietrze prosto przed siebie i musi upłynąć trochę czasu, zanim temperatura w pomieszczeniach będzie dla nas komfortowa. W celu utrzymania równomiernie schłodzonego powietrza w pomieszczeniu, zalecamy korzystanie z trybu automatycznego: urządzenie włącza się i wyłącza, utrzymując temperaturę na ustawionym poziomie. Nie należy zapominać, że przy zakupie kondycjonera należy wziąć pod uwagę powierzchnię lokalu, w którym będzie on zainstalowany. Do małego pomieszczenia wybierz model o powierzchni chłodzenia do 20-25 metrów kwadratowych. Rozległe pomieszczenie lepiej jest chłodzić modelem o promieniu około 50-60 metrów kwadratowych.

Klimatyzator naścienny

Wentylator .

Bardziej przyjazną dla budżetu opcją chłodzenia pomieszczenia jest wentylator. Chłodzi powietrze za pomocą obracających się łopatek: strumień powietrza chłodzi obiekt, odprowadzając ogrzane powietrze. Wentylator może być podłogowy lub stołowy, niektóre modele posiadają wiele dodatkowych funkcji, takich jak: nawilżanie i jonizacja powietrza, timer i tak dalej. Wentylatory posiadają tryb obrotowy - prawy i lewy, dzięki czemu zimne powietrze będzie rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu i równomiernie je chłodzić. Dla maksymalnej wygody polecamy zakup wentylatora z pilotem - wtedy nie trzeba wstawać z ulubionego fotela czy kanapy, aby ustawić optymalny tryb pracy i dodatkowe funkcje.

Wentylator stojący

Nawilżacz powietrza

Aby Twój dom miał komfortowe i zdrowe środowisko do przebywania w nim, ważne jest, aby zwracać uwagę na poziom wilgotności w powietrzu. Urządzenie takie jak klimatyzator aktywnie chłodzi powietrze, ale również je wysusza, co jest szkodliwe dla zdrowia. To samo dotyczy różnych urządzeń grzewczych, dlatego dodatkowo zaleca się zakup nawilżacza powietrza w domu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz małe dzieci.

Nawilżacze mogą być parowe - z zimnym lub ciepłym dopływem pary, oraz ultradźwiękowe. Ten ostatni typ jest najbardziej rozpowszechniony w ostatnich czasach. Nawilżanie ultradźwiękowe jest bardziej efektywne, a urządzenie nie zużywa dużo energii elektrycznej. Jak wspomniano powyżej, nawilżacz powietrza jest potrzebny zarówno latem (gdy działa klimatyzator), jak i zimą.

Nawilżacz w pokoju dziecinnym

oczyszczacz powietrza

Wiele osób wie, ale niewiele osób używa oczyszczacza powietrza w domu. Urządzenie to jest tak samo niezbędne w okresie letnim jak klimatyzacja. Przede wszystkim, w sezonie alergii oczyszczacz powietrza "uratuje" każdego cierpiącego na tę dolegliwość. W lecie prawie zawsze otwieramy balkony i okna, przez które do naszego domu dostaje się mnóstwo kurzu i szkodliwych bakterii. Oczyszczacz powietrza eliminuje kurz i bakterie za pomocą filtrów zainstalowanych w oczyszczaczu, a czyste i zdrowe powietrze wraca do pomieszczenia. Eliminuje również nieprzyjemne zapachy z domu. Modele Nanoe generują więcej tlenu i tworzą przyjemny mikroklimat. Nie ma potrzeby wymiany filtra.

Oczyszczacz powietrza w pokoju

Zamrażarka

Zapewne wiele osób będzie zaskoczonych tego typu sprzętem w tym artykule. Ale to właśnie w okresie letnim jest tak ważne, aby mieć lodówki, a zamrażarka nie jest wyjątkiem: większość gospodyń domowych lubi robić zamrażanie na zimę, ale nie zawsze pasują do małej zamrażarki lodówki. Oczywiście oddzielna zamrażarka wymaga sporego metrażu, więc należy się w nią zaopatrzyć z wyprzedzeniem.

Istnieją dwa rodzaje zamrażarek - komorowe i skrzyniowe. Różnią się one formą-factor: Zamrażarka skrzyniowa jest pozioma, komora lub szafa mroźnicza jest pionowa. Przy zakupie zamrażarki należy wziąć pod uwagę jej klasę zużycia energii (im wyższa klasa, tym mniej energii zużywa urządzenie), pojemność netto i zdolność zamrażania na dzień. Ważne jest również, aby zdecydować się na metodę zamrażania (sucha lub konwencjonalna).

Zamrażarka skrzyniowa

Powyższe pięć typów urządzeń pozwoli Ci zrelaksować się nawet w najgorętszym okresie lata i poczuć pełen komfort.