Jak włączyć kamerę w laptopie: łatwe do wykonania instrukcje

 Prawie wszystkie nowoczesne modele laptopów są wyposażone w kamerę internetową. Jest to mały, ale ważny szczegół. W końcu, dzięki wbudowanej kamerze, użytkownik może komunikować się za pomocą wideo w dowolnym komunikatorze lub, jeśli to konieczne, zrobić zdjęcie, jeśli nie ma pod ręką smartfona lub pełnowartościowego aparatu. O tym jak włączyć kamerę w laptopie - w dalszej części artykułu.

Jak sprawdzić kamerę internetową w laptopie i gdzie się ona znajduje?

Umiejscowienie kamerki w laptopach jest takie samo - jest to małe kółko na górnym panelu, umieszczone na środku, tuż nad ekranem. Czasami jednak, mimo obecności kamery, okazuje się, że jest ona nieczynna. Jak sprawdzić kamerę w laptopie? Istnieją dwa sprawdzone sposoby:

  • Online z wykorzystaniem usług firm trzecich; Skype.

Pierwszy sposób polega na wyszukaniu w Internecie programów WebCamMicTest, ToolSter lub WebCamTests. Wszystkie są darmowe i już po kilku kliknięciach możesz się zorientować, jaki obraz generuje Twoja kamera internetowa i czy słychać dźwięk. Nie ufasz zasobom osób trzecich i uważasz, że wstyd otworzyć im dostęp do swojego laptopa? Następnie pobierz Skype z oficjalnej strony i sprawdź swoją kamerę w tym programie.

Nie musisz w ogóle dzwonić do kogoś, aby przeprowadzić kontrolę. Jak sprawdzić kamerę internetową laptopa za pomocą Skype'a? Przejdź do ustawień i wybierz opcję Dźwięk kamery. Jeśli to działa, natychmiast będziesz mógł zobaczyć swoją twarz i dźwięki wokół siebie w czasie rzeczywistym.

Jak włączyć kamerę w różnych modelach laptopów?

Przyjrzeliśmy się najpopularniejszym modelom laptopów, aby upewnić się, że możesz włączyć kamerę. Sposoby są w dużej mierze podobne, więc jeśli nie możesz znaleźć swojego modelu laptopa - spróbuj jednej z poniższych opcji.

HP

Aby włączyć kamerę w laptopach HP, wykonaj następujące czynności: Menu Start - Panel sterowania - Sprzęt i dźwięk - Menedżer urządzeń. W otwartym oknie znajdź element o nazwie "Imaging Devices". Klikając na tę nazwę, zobaczysz nową linię "Hp Webcam" na dole. Kliknij na ten tytuł prawym przyciskiem myszy/touchpada i wybierz polecenie "engage". Zrobione! Kamera jest włączona i gotowa do użycia.

Lenovo

Jak włączyć kamerę w laptopie Lenovo? Właściciele sprzętu z Windows 7 muszą przejść do zakładki "Start" i wpisać w polu wyszukiwania słowo "Lenovo", a posiadacze laptopów z Windows 10 od razu wybierają wyszukiwanie i wykonują tę samą czynność. Na ekranie natychmiast pojawi się potrzebny nam program Lenovo Vantage. Kliknij lewym przyciskiem myszy/ touchpada na tę nazwę. Po otwarciu programu w środku pojawią się ikony mikrofonu i kamery wraz z podpisami informującymi o stanie wbudowanych urządzeń. Jeśli ikona kamery jest przekreślona i nie świeci się, kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonie kamery. Problem rozwiązany!

Acer .

Jak włączyć kamerę w laptopie Acer? Tutaj przydaje się opisana wcześniej metoda z Menedżerem urządzeń. Możesz dostać się do tego menu klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie "Mój komputer", wybierając "Właściwości", a następnie "Menedżer urządzeń". Następnie musisz znaleźć "Imaging Devices" na liście i aktywować kamerę poprzez menu kontekstowe (kliknij prawym przyciskiem myszy, aby włączyć). Przy okazji, w tym samym menu znajduje się również opcja wyłączenia kamery, jeśli tego potrzebujesz.

Asus

Niektóre modele laptopów Asus mają możliwość włączenia kamery internetowej w ciągu kilku sekund poprzez naciśnięcie klawiszy skrótu. Popularne kombinacje to Fn + V, Fn + Esc, Fn + dowolny klawisz z niebieską ikoną kamery. Jeśli to nie działa na twoim notebooku, użyj Menedżera urządzeń, aby aktywować kamerę. Droga do właściwego punktu menu została opisana w poprzednim akapicie.

Jak włączyć kamerę na laptopie w systemie Windows 10?

Jak włączyć kamerę na laptopie z systemem Windows 10? Posiadacze sprzętu z tą wersją systemu operacyjnego mają szczęście: istnieje standardowy program do sprawdzania stanu aparatu. Aby otworzyć kamerę, kliknij na logo "10" w lewym dolnym rogu ekranu, następnie wybierz "Wszystkie aplikacje" i wreszcie - program "Kamera". Po kliknięciu na nazwę aplikacji, na ekranie pojawi się okno z prośbą o zezwolenie na dostęp do kamery i mikrofonu, dotknij "Ok".

Innym sposobem jest zezwolenie aplikacjom na dostęp do aparatu poprzez ustawienia. Wybierz opcje z menu głównego, następnie przejdź do "Prywatność", kliknij na "Kamera" i przenieś suwak do aktywnej pozycji. Możesz sprawdzić, czy aparat działa, wchodząc na listę aplikacji i klikając na nazwę "Aparat". Jak zrobić zdjęcie z laptopa? Standardowa aplikacja posiada specjalną funkcję dla zdjęć. Jeśli potrzebujesz zdjęć z różnymi efektami, skorzystaj z jednego z serwisów online. Dobrą opcją jest Webcam Toy.

Jak włączyć kamerę na laptopie w systemie Windows 7?

Aby włączyć kamerę w Windows 7 pasuje większość standardowych sposobów: metoda opisana powyżej z Menedżerem urządzeń działa bez zarzutu. Przejdź do menu "Start", następnie do sekcji "Panel sterowania" i znajdź w niej "Menedżer urządzeń". Na końcu listy jest "Imaging Devices", to jest to, czego potrzebujemy. Kliknij na trójkąt przed napisem, a na dole pojawi się nazwa Twojej kamery internetowej. Klikając na nim prawym przyciskiem myszy, możesz włączyć lub wyłączyć urządzenie albo poznać jego właściwości. Ale czasami kamera nie działa poprawnie lub w ogóle nie pojawia się na liście urządzeń. Jak w takim przypadku włączyć kamerę internetową na laptopie? Najprawdopodobniej, aby rozwiązać problem, będziesz musiał zaktualizować sterowniki. W tym samym menu znajduje się pozycja "Aktualizuj sterowniki", kliknij na nią i automatycznie wyszukaj zaktualizowane sterowniki.

Nie zadziałało? Następnie przejdź do oficjalnej strony producenta laptopa, znajdź pozycję "Sterowniki i podręczniki" w sekcji "Usługi", wprowadź w odpowiednim polu model laptopa lub wybierz urządzenie z listy. Następnie należy wybrać system operacyjny, aby pobrane sterowniki były kompatybilne nie tylko z techniką, ale także z systemem operacyjnym. Proces pobierania i instalacji plików jest standardowy i zajmuje nie więcej niż pięć minut.

Jeśli żadna z metod nie pomogła włączyć kamery, spróbuj pobrać narzędzie "Studio filmowe" z oficjalnej strony internetowej firmy Microsoft.