Funkcje telefonu komórkowego, o których nie wiedziałeś, że je posiadasz

Mimo popularności smartfonów z ekranami dotykowymi, wielu użytkowników woli telefony z przyciskami. Pod wieloma względami urządzenia takie są znacznie bardziej wytrzymałe i niezawodne niż modele z ekranem dotykowym.
Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi funkcjami telefonu, których być może nie byłeś świadomy.

Blokowanie za pomocą IMEI

Nikt z nas nie jest odporny na kradzież telefonu komórkowego. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, aby to się nigdy nie wydarzyło. Jeśli jednak zostaniesz bez swojego gadżetu, musisz go zablokować.

Jak to zrobić? Każdy telefon komórkowy posiada unikalny 15-cyfrowy kod zwany IMEI. Aby ją poznać, należy wybrać *#06#. Zapamiętaj tę sekwencję i w przypadku utraty telefonu poinformuj o tym kodzie swojego operatora komórkowego. Twój telefon może zostać zablokowany poprzez dodanie kodu IMEI do czarnej listy, a Twój operator nie będzie mógł już obsługiwać Twojego telefonu.

Odblokowywanie samochodu za pomocą telefonu komórkowego

Ta wskazówka pomoże kierowcom: jeśli przez przypadek zostawiłeś kluczyki w stacyjce i zamknąłeś już samochód, nie rozpaczaj. Jeśli w domu są zapasowe kluczyki, a jest tam ktoś inny, zadzwoń do niego i trzymaj telefon w odległości co najmniej 30 cm od drzwi samochodu. Osoba w domu powinna nacisnąć przycisk odblokowujący na kluczach zapasowych (trzymając je blisko telefonu komórkowego), a telefon staje się "przewodnikiem".

Jak to działa? Zarówno kluczyki jak i pilot alarmu samochodowego wysyłają sygnał radiowy z unikalnym kodem cyfrowym. Kod jest przesyłany do jednostki sterującej alarmem zainstalowanej w samochodzie. Po wykonaniu opisanej wyżej procedury samochód na pewno się odblokuje. Ta metoda pozwoli zaoszczędzić czas - nie trzeba będzie przynosić innych kluczy.

Jak sprawdzić pilota zdalnego sterowania

Możesz również użyć telefonu komórkowego do przetestowania pilota pod kątem poprawności działania. Aby to zrobić, włącz aparat w telefonie w trybie fotograficznym i przytrzymaj przednią część pilota, naciskając przycisk. Jeśli pilot działa, na ekranie telefonu komórkowego zobaczysz migającą lub świecącą diodę LED.

Mamy nadzieję, że ta lista wskazówek poprawi Twoją umiejętność korzystania z telefonu komórkowego i pomoże Ci w nietypowej sytuacji.

Czy podobał Ci się artykuł?

0 0 Zostaw komentarz

Zaloguj się za pośrednictwem mediów społecznościowych

Facebook Google lubZostaw komentarz

Komentarz Zostaw recenzję Dotychczas brak komentarzy